معاون بازسازی بنیاد مسکن گفت: کار بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه تا شهریور سال آینده به تمام می رسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، عزیزالله  مهدیان در مراسم افتتاح هفت هزارمین واحد مسکونی روستایی مناطق زلزله زده کرمانشاه با حضور وزیر کشور در روستای "دره ژاله" ثلاث باباجانی برگزار شد، از روند خوب بازسازی در نواحی زلزله زده استان خصوصا واحدهای مسکونی مناطق روستایی یاد کرد و افزود: تاکنون کار پی کنی ۳۲ هزار واحد، پی ریزی ۲۸ هزار واحد،تکمیل اسکلت ۲۱ هزار واحد و سقف زنی ۱۵ هزار از واحدهای مسکونی روستایی مناطق زلزله زده انجام شده است.

وی ادامه داد: همانطور که قول دادیم تا پایان شهریور کار بازسازی ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد روستایی که به طور کامل  تخریب شده بودند به پایان می رسد.

مهدیان تاکید کرد: در مناطق شهر هم کار بازسازی به خوبی پیش می رود، اما شرایط کار در مناطق شهری کمی پیچیده تر است و زمان بیشتری می برد.

معاون بازسازی بنیاد مسکن  پیش بینی کرد کار بازسازی تمام واحدهای مسکونی شهری و روستایی آسیب دیده از زلزله آبان سال گذشته  تا پایان شهریور سال آینده تمام شود.

وی از تامین منابع اعتباری مورد نیاز برای بازسازی هم خبر داد و گفت : مشکلی در این باره وجود ندارد، ضمن اینکه خود مردم نیز به خوبی پای کار هستند.

به گفته این مسئول، بر اساس مصوبه هیات دولت مقرر شده تسهیلات بازسازی مناطق زلزله زده برای واحدهای مسکونی شهری ۱۰ میلیون تومان و برای واحدهای روستایی پنج میلیون تومان افزایش یابد که می تواند بخشی از افزایش قیمت مصالح را جبران کند.

مهدیان گرانی مصالح را یکی از عوامل کند کننده سرعت بازسازی دانست و افزود: قرار است مصالح به میزان کافی و با قیمت مناسب تامین شود.

وی با بیان اینکه ۳۵ هزار تن فولاد به قیمت قبلی تامین و مصرف شده و دوباره تامین خواهد شد، گفت: به همت بنیاد مستضعفان و بازسازی هر چه سریعتر واحدهای مسکونی روستایی مناطق زلزله‌زده، برای هر واحد احداثی ۱۶۰ کیسه سیمان نیز به صورت رایگان تامین خواهد شد.