فرمانده انتظامی هرمزگان از شناسایی و انهدام باند 8 نفره تولید و ضرب سکه تقلبی توسط پلیس استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی شکایت تعدادی از طلافروشان بندرعباسی مبنی بر فروش سکه‌های تقلبی و اغفال طلافروشان ، مراتب به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا ابتدا یکی از متهمان پرونده که به‌صورت آژانس تلفنی بوده و سکه‌های تقلبی را به بازار انتقال می‌داد شناسایی و دستگیر شد.

 سردار ملکی با اشاره به اینکه دیگر متهم اصلی پرونده که به سمت تهران متواری و در مسیر شهرهای بندرعباس - تهران تعدادی از سکه‌های تقلبی را نیز به فروش رسانده است، تصریح کرد:  در این خصوص با گسترش چتر اطلاعاتی پس از یک ماه کار پلیسی مشخص شد باند سازمان‌یافته‌ای در استان تهران در امر ساخت،تهیه و توزیع سکه‌های تقلبی در کل کشور فعالیت داشته که محل انجام اقدامات مجرمانه نیز در حاشیه شهر تهران بوده است.

این مقام انتظامی عنوان کرد: پس از شناسایی متهمان و محل  اختفاء آنان، اکیپ مجربی از مأموران پلیس امنیت عمومی استان به تهران اعزام و با همکاری مأموران پلیس امنیت عمومی ناجا در یک اقدام عملیاتی منسجم و گسترده تعداد 8 نفر از اعضاء باند مذکور را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: در بازرسی از منازل و کارگاه ساخت سکه‌های جعلی،  صدها عدد سکه تقلبی آماده فروش، 2 دستگاه پلمپ سکه، 7دستگاه تراش جهت ساخت مهرو ضرب سکه، 15 کیلو ورقه مسی جهت ساخت سکه تقلبی، 35 عدد مهر تقلبی ضرب سکه، 6 عدد مهر ژلاتینی ادارات  و نهادهای دولتی و غیردولتی  مورداستفاده باند، تعدادی برچسب تقلبی مربوط به سکه و پلمپ آن، چندین هزار دلار وجه نقد و دو عدد کیس کامپیوتر که مورداستفاده باند جهت جعل مهرهای سکه استفاده شده بود کشف شد.