فرمانده کل سپاه شرایط کنونی کشور را یک آزمون الهی توصیف و با اشاره به محجوریت و غربت مدیریت انقلابی و جهادی در کشور، تأکید کرد: به‌رغم توطئه‌های دشمن، ملت ایران پای آرمان‌های انقلاب و نظام ایستاده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شرایط امروز کشور را پیچیده و حساس و دغدغه بسیاری از دوستداران انقلاب و نظام توصیف و تصریح کرد: در این وضعیت، همه به دنبال راه‌حل برای عبور از این شرایط که به اعتقاد بنده یک آزمون الهی است، هستند.

فرمانده کل سپاه در نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور که در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، با تأکید بر پای‌کار بودن مردم بر اصول و آرمان‌های انقلاب اسلامی، اظهار کرد: هرچند ممکن است افرادی توانایی ادامه راه را نداشته باشند، اما باوجود توطئه‌های دشمن، قاطبه مردم به راه امام راحل (ره) که معرف اسلام حقیقی است، ایمان داشته، پای‌کار انقلاب و نظام ایستاده، به این راه و مسیر نورانی ایمان راسخ دارند و آن را طی چهل سال گذشته بارها به اثبات رسانده‌اند.

وی افزود: همانند دوران باشکوه دفاع مقدس که ملت ایران توانست مقابل دنیا ایستادگی کند، امروز نیز این ملت با شور و بصیرت انقلابی برای پیشبرد انقلاب و دفع توطئه‌های دشمنان درصحنه هستند.

فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به برنامه‌ها و تهدیدات دشمن علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران، افزود: دشمنان تلاش می‌کنند با ایجاد جو ناامیدی در میان مردم، انقلاب را به حاشیه بکشند؛ چراکه بر اساس تجربه گذشته باور دارند که با جنگ و حمله نظامی نمی‌توان کاری از پیش برد.

وی فتنه 88 را فتنه‌ای بزرگ و خطرناک توصیف و خاطرنشان کرد: این فتنه و توطئه دشمنان با بیداری مردم و خلق حماسه 9 دی خاموش شد.

سرلشکر جعفری در پایان شرایط پیچیده و حساس امروز را برآیند چندین مؤلفه عمده و اساسی دانست و اظهار کرد: دشمنی دشمنان خارجی که همواره در تلاش برای توقف پیشرفت انقلاب اسلامی هستند؛ شیطنت برخی مخالفان داخلی که نشئت‌گرفته از تفاوت نگاه آن‌ها با دیدگاه انقلابی و مبتنی بر اسلام ناب محمدی (ص) است و نیز غربت و محجوریت مدیریت انقلابی و جهادی در کشور، از مهم‌ترین مؤلفه‌هایی است که از آن‌ها می‌توان به‌عنوان تهدید و نقاط ضعف نام برد.

در این مراسم با اهدای تندیس نوزدهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور، از زحمات سردار سرلشکر پاسدار جعفری و سردار بهمن ریحانی در جریان خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان استان تقدیر شد.