رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان گفت : پیرو مصوبه هیئت وزیران ، بانک مرکزی مجاز است نسبت به تامین ارز کالاهای فهرست گروه یک شامل کالاهای اساسی، ضروری، دارو و ملزومات پزشکی اعلامی از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت به نرخ رسمی اقدام نماید.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «خلیل قاسمی» با بیان این خبر اظهار داشت: در این راستا سازمان صنعت معدن و تجارت کنترل لازم را به منظور حصول اطمینان از توزیع کالاهای اساسی به عمل می آورد.

وی عنوان کرد: کلیه صادر کنندگان می بایست ارز حاصل از صادرات خود را به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند و برای این موضوع براساس دستورالعمل بانک مرکزی تعهد بسپارند.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان اعلام کرد: سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برای کلیه کالاهایی که تا زمان ابلاغ این تصویب نامه، ارز آنها بصورت بانکی و یا در سامانه نیما (گروه های کالایی اول و دوم ) تامین شده و ترخیص آنها صورت نپذیرفته ضمن اخذ مابه التفاوت نرخ ارز، زمان پرداخت و نرخ ارز در بازار در تاریخ ترخیص و با رعایت سایر ظوابط نسبت به صدور مجوز ترخیص اقدام می نماید.

قاسمی در پایان افزود: سازمان صنعت معدن و تجارت، روند ثبت سفارش برای واردات را بر مبنای سیاست کلان ارزی اعلامی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و تقاضای بازار را تنظیم و کنترل کند.