در سومین روز از هفته دولت، با حضور فرماندار و رؤسای ادارات شهرستان، یک واحد تولیدی در شهر فومن افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، این واحد تولیدی که قرار است در زمینه تولید پوشاک و سری دوزی مشغول به فعالیت شود، با دریافت تسهیلات 20 میلیون تومانی از صندوق کارآفرینی امید شهرستان فومن آغاز به کار کرده است.

به موجب فعالیت این واحد تولیدی برای 3 نفر کارگر به طور مستقیم فرصت شغلی ایجاد می شود.

افتتاح پروژه های برق در فومن

گفتنی است؛ در سومین روز از هفته دولت با حضور فرماندار فومن و هیئت همراه، ترانس تقویت برق خیابان شهید کدیور شهر فومن افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

این پروژه در ادامه فعالیت های اداره توزیع برق در هفته دولت، با هزینه 200 میلیون تومانی مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گفته رئیس اداره توزیع برق شهرستان فومن، برای انجام این پروژه حدود 400 متر کابل کشی فشار قوی زیر زمینی انجام شد و با نصب ترانس هوایی، مشکل ضعف برق منطقه خیابان شهید کدیور فومن برطرف گردید.

وی افزود: افتتاح این ترانس برق، پروژه نمونه اداره توزیع برق شهرستان فومن است. در طول هفته دولت، پروژه های مختلف اداره توزیع برق در سطح شهرستان، با ارزش 1 میلیارد و 200 میلیون تومان به بهره برداری می رسد.

فرماندار شهرستان فومن نیز در این برنامه با اشاره به این که در دولت تدبیر و امید زیرساخت های برق توسعه چشمگیری داشته است، افزود ما نیز باید قدردان زحمات و تلاش های ادارات در راستای خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان باشیم.

افتتاح آموزشگاه غیر انتفاعی در فومن

در سومین روز از برنامه های هفته دولت در شهرستان فومن، یک مرکز آموزشی غیرانتفاعی در خیابان شهید بهشتی در شهر فومن توسط فرماندار شهرستان افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

این مرکز آموزشی که در سطح ابتدایی مشغول به فعالیت می باشد با به کارگیری نیروهای آموزشی بومی، برای 7 نفر به طور مستقیم فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

مرکز فوق با دریافت تسهیلات 30 میلیون تومانی از صندوق کارآفرینی امید شهرستان فومن آماده بهره برداری می شود و پایه های پیش دبستانی و اول تا ششم ابتدایی را پوشش خواهد داد.

فرماندار شهرستان فومن در این زمینه اعلام کرد که آموزش، یکی از بنیادی ‌ترین و اساسی‌ ترین نیازهای جامعه بوده و باید با تلاش بیشتر مسئولین، روند مدرسه ‌سازی با توجه به نیاز منطقه همچنان ادامه داشته باشد و با مدیریت درست و برنامه ریزی خوب، بستر مناسبی برای آینده ‌سازان فردا در شهرستان فراهم شود.

این مراسم با حضور شهروندان، فرهنگیان و دست اندرکاران فرهنگی شهرستان و هیئت همراه فرماندار شهرستان برگزار شد.

افتتاح خانه مسافر روستای شکالگوراب بالا فومن

شایان ذکر است؛ خانه مسافر روستای شکالگوراب بالا توسط فرماندار فومن افتتاح شد و مورد بهره بردرای قرار گرفت.

این پروژه با مجموع هزینه 300 میلیون تومان، از تسهیلات 100 میلیون تومانی صندوق کارآفرینی امید شهرستان برای اشتغال روستایی بهره مند گردید و به مسافران و گردشگران روستایی در این منطقه خدمات اقامتی ارائه خواهد کرد.