در سومین روز از هفته دولت ایستگاه شماره 3 مجتمع آبرسانی شهید علی احمد گودرزی شهرستان بروجرد به بهره‎برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، عصر امروز و در سومین روز از هفته دولت ایستگاه شماره 3 مجتمع آبرسانی شهید علی احمد گودرزی بروجرد افتتاح شد.

معاون مدیرکل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان در آئین افتتاح این پروژه گفت: از سال 92 تاکنون ساکنان بیش از 800 روستای استان از نعمت آب شرب سالم بهره‎مند شده‎اند.

مجتبی دالوند اظهار کرد: در شهرستان بروجرد از مجموع اعتبار 7 میلیارد تومانی مصوب سال گذشته 6 میلیارد و یکصد میلیون تومان تخصیص یافت.

مجتمع آبرسانی شهید گودرزی، آب مورد نیاز 14 روستای بروجرد را تامین می‌کند

وی عنوان کرد: پروژه مجتمع آبرسانی شهید گودرزی روستای دهگاه بروجرد آب مورد نیاز 14 روستای این شهرستان را به میزان 25 لیتر بر ثانیه تامین می‎کند.

معاون مدیرکل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان ادامه داد: فاز نخست این پروژه سال 95 به بهره‎برداری رسید و امروز با افتتاح فاز دوم آن از ایستگاه روستای آقایی به ایستگاه روستای مروک 7 روستا را با جمعیت یکهزار و 230 نفر از نعمت آب بهره‎مند می‎کند.

برای اجرای این پروژه، 16 هزار متر لوله‌گذاری شده است

دالوند افزود: به منظور اجرای این پروژه حدود 16 هزار متر ‎لوله‎گذاری انجام و یک واحد ایستگاه پمپاژ احداث و همچنین 3حلقه چاهک تجهیز و 5 باب مخزن بتنی به حجم 520 متر مکعب ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: در مجموع به منظور اجرای این پروژه آبرسانی در سال 96 اعتبار یک میلیارد و 300 میلیون تومانی هزینه شده است.

معاون مدیرکل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی شهید بروجردی به زودی به اتمام می‎رسد، گفت: پروژه آبرسانی روستای کفشگران در کمتر از یک ماه آینده آماده افتتاح است.

به زودی پروژه آبرسانی به روستاهای گیجالی و کیوره آغاز می‌شود

دالوند تاکید کرد: به زودی عملیات اجرایی دو پروژه روستاهای گیجالی و کیوره آغاز می‎شود، از طرفی با حفر چاه و اجرای پروژه روستای بصری مشکل آب اهالی این روستا برطرف ‎شده است.

وی در ادامه از شهروندان روستایی خواست که با مصرف بهینه آب و عدم استفاده از کنتورهای غیر مجاز شرکت آب و فاضلاب را در ارائه خدمات و انجام وظایف آن یاری رسانند.