استاندار اصفهان گفت: در هفته دولت 1300 پروژه در اصفهان با اعتبار 1884 میلیارد تومان افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، محسن مهرعلیزاده در جمع اصحاب رسانه با اشاره به افتتاح 1300 پروژه همزمان با هفته دولت در اصفهان بیان داشت: 155 پروژه ملی، 111 پروژه شهرداری ها و 849 طرح مربوط به بخش خصوصی است که حدود 70 درصد این طرح ها توسط بخش خصوصی می باشد.

وی افزود: کمترین طرح ها مربوط به شهرستان چادگان با 4 میلیارد تومان اعتبار و بیشترین طرح ها مربوط به اصفهان و کاشان با 223 میلیارد تومان اعتبار است.

علیزاده بیان کرد: در طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری سهمیه استان اصفهان در مجموع 234 میلیارد تومان است که نصف آن تخصیص داده شده است.

مقام ارشد استان گفت: درطرح کارورزی فارغ‌التحصیلان نیز که در سال 96 شروع شده سهم استان اصفهان 4 هزار و 725 نفر تعیین شده که  در این طرح 7 هزار و 644 نفر ثبت نام کردند.

استاندار اصفهان گفت: چهل سال پیش در ایران حکومتی بنا نهاده شده است که سرسپردگی به هیچ کشوری ندارد و شعار ما نه شرقی نه غربی بوده است.

وی ادمه داد:نظام جمهوری اسلامی تلاش داشته بدون تبعیت از کشورهای استکباری به مسیر خود ادامه دهد.

مهرعلیزاده بیان کرد: در شرایط کنونی وضعیت اقتصادی کشور به همه فشار می آورد، ما به این مشکلات آگاه هستیم و تمام سعی و تلاش خود را انجام می دهیم که این فشارها به حداقل برسد.

استاندار اصفهان

استاندار اصفهان گفت: مردم در دوران دفاع مقدس با همه قوا آمدند و مقاومت کردند، امروز هم در ابعاد اقتصادی با همه توان دشمن را پشیمان می کنند.

وی تصریح کرد: فشار اقتصادی باعث استقلال بیشتر کشور خواهد شد و توانمندی‌های ما را افزایش می‌دهد.

استاندار اصفهان در راتباط با اقدامات دولت در زمینه کنترل وضع بازار گفت: آزاد سازی ورود شمش طلا و بردن نرخ ارز به بازار ثانویه از اقدامات موثری بود که انجام شد.

مهرعلیزاده با اشاره به ایجاد پرتال سرمایه گذاری در اصفهان بیان کرد: 101 طرح با اعتبار 13 هزار میلیارد تومان در این پرتال با مشخصات کامل و با مجوز بدون نام قرار دارد که سرمایه گذار می تواند در ظرف چند دقیقه مجوز خود را بگیرد.

وی افزود: یک سایت در فضای مجازی ایجاد و براساس نیاز استان مجوزهایی صادر کرده ایم که متقاضی می تواند در آن وارد شود و بر اساس توانمندی مجوز امضا و مهر شده را نه در عرض سه سال که در گذشته صورت می‌گرفت، بلکه همان روز با وارد کردن اطلاعات شخصی دریافت کند.

مهرعلیزاده با تشکر از مسؤولان دستگاه های مختلف و مردم برای عبور از بحران کم آبی در تابستان اظهار کرد: امیدواریم سال آبی خوبی را داشته باشیم.

استاندار اصفهان با اشاره به هدیه ویژه استانداری به کشاورزان شرق گفت: براساس محاسبات صورت گرفته از منابع استان مجددا به کشاورزانی که تاکنون کمکی دریافت نکرده اند مبالغی را از 15 شهریور پرداخت خواهیم کرد.