رئیس ستاد مردمی اطعام غدیر از اطعام 50 هزار نفری به مناسبت عید غدیر در استان اصفهان و توزیع همزمان در 2 استان کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، سید روح‌اله اعتصامی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: توزیع 50 هزار نفری غذا به مناسبت عید غدیر با همکاری خیریه‌ها، مساجد، کانون‌های فرهنگی در استان اصفهان انجام می شود.

وی افزود: ستاد مردمی اطعام غدیر در اصفهان امسال با مشارکت مردمی  بیش از 75 هزار پرس غذا در  3 استان اصفهان، یزد و گیلان طبخ و توزیع خواهد کرد.

اعتصامی بیان داشت: مواد اولیه پخت غذا از بهترین مواداولیه تأمین و توسط 700 خدمه پخت می شود.

رئیس ستاد مردمی اطعام غدیر ادامه داد: از 75 هزار پرس غذا در عید غدیر 60 درصد در مناطق محروم و 40 درصد در دیگر مناطق توزیع می گردد.

وی اظهار داشت: از 75 هزار پرس اطعام عید غدیر، 50 هزار پرس غذا در اصفهان، 10 هزار پرس غذا در استان یزد، 3 هزار پرس غذا در اسالم خلخال، 1100 پرس غذا در نمک‌آبرود، 1100 پرس غذا در کلاردشت، 500 پرس غذا در سیسنگان و  500 پرس غذا در تنکابن توزیع خواهد شد.

اعتصامی در ارتباط با تشکیل این ستاد مردمی گفت: در سال 90 ستاد مردمی اطعام عید غدیر با هدف احیای سنت اطعام در روز عید غدیر در اصفهان تشکیل شده است.

اطعام غدیر

وی بیان داشت: از سال گذشته با پخش کلیپ‌های ستاد مردمی اطعام غدیر در فضاهای مجازی، مشارکت مردم از سراسر کشور و حتی خارج از کشور افزایش چشم‌گیری داشته است.

اعتصامی تصریح کرد: هیچ سازمان وارگان دولتی  با ستاد مردمی اطعام عید غدیر همکاری ندارد.

رئیس ستاد مردمی اطعام غدیر در پایان گفت: صداقت در نیت مشارکت‌کنندگان و الطاف امیرالمؤمنین(ع) باعث توسعه و گسترش اطعام  در روز عید غدیر شده است.

گفتنی است؛ امسال طبخ غذا برای اطعام عید غدیر در دانشگاه اصفهان صورت می‌گیرد.