رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان گفت: در پی آتش‌سوزی در جنگل‌های اطراف روستای پیله و سلسی شهرستان مریوان، چهار نفر جان باختند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان ؛ اسماعیل منوچهری از جان باختن 4 شهروند مریوانی در پی آتش سوزی جنگل های اطراف روستای پیله و سلسی شهرستان مریوان خبر داد.

وی گفت: دو نفر از افراد فوت شده از نیروهای منابع طبیعی شهرستان مریوان به نام‌های محمد پژوهی، رحمت حکیمی نیا و دو نفر دیگر نیز از اعضای انجمن سبز مریوان به نامهای امید کهنه پوشی(حسین زاده) و شریف باجور هستند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان عنوان کرد: شدت و گسترش آتش‌سوزی به حدی بالاست که احتمال دارد چندین نفر دیگر نیز دچار حادثه شده باشند.

منوچهری با اشاره به اینکه هنوز علت وقوع این حادثه مشخص نیست، خاطرنشان کرد: این آتش سوزی که از ظهر شنبه در مناطق جنگلی این شهرستان شروع شده، جمعی از مردم محلی، فعالان زیست محیطی در کنار جنگلبانان برای مهار آتش سوزی تلاش می‌کنند.

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان نیز افزود: آتش‌سوزی جنگل‌های مریوان در مناطقی از روستاهای سلسی، سیف و پیله از ساعت ۹ صبح شنبه و در حدود ۱۰ هکتار شروع شد.

سعدی نقشبندی اذعان داشت: به دلیل کاهش بارندگی امسال و همچنین قد کوتاه درختان جنگلی و نیز ورزش باد شدید موجب تشدید آتش‌سوزی شده بود.

وی گفت:در عرض ۴ تا ۵ دقیقه مسیر وزش باد تغییر می‌کند و همین موجب محاصره نیروها و مردم در میان آتش می‌شود که متاسفانه دو نفر از نیروهای طرف قرارداد منابع طبیعی و دو نفر از اعضای انجمن‌های زیست‌محیطی دچار سوختگی شده و فوت می‌شوند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان افزود: جدای از نیروهای امدادی و هلی‌برد نیروها توسط دو بالگرد، ۵۰۰ نفر از نیروهای سپاه و بسیج و ارتش نیز به کمک آمده‌اند.

نقشبندی در پایان یادآوری کرد: تاکنون ۱۵ هکتار از وسعت این جنگل‌ها طعمه حریق شده است.