رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان ازدستگیری سارقان باطری خودرو و 124 فقره سرقت در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ سعید سلیمیان گفت:سارقانی که با ترفندی خاص اقدام به سرقت باطری خودروی پارک شده در کنار خیابان می کردند در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی استان دستگیر و به 124 فقره سرقت اعتراف کردند.

وی افزود: در پی شکایت تعدادی از شهروندان منطقه شرق شهر اصفهان مبنی بر سرقت باطری خودروهای آنها موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پایگاه شرق پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

سرهنگ سلیمیان بیان داشت: کارآگاهان پس از انجام تحقیقات گسترده و به کارگیری یک سری اقدامات علمی و تخصصی توانستند هویت 2 نفر از سارقان غیر بومی و سابقه دار که در این سرقت ها دست داشتند را شناسایی کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: با شناسایی سارقان، ماموران طی یک عملیات ویژه و ضربتی هر 2 نفر را در مخفیگاه شان دستگیر کردند که در تحقیقات صورت گرفته با اعتراف به بزه انتسابی به 124 فقره سرقت باطری خودرو ها در مناطق مختلف اقرار کردند.

سرهنگ سلیمیان عنوان داشت: در ادامه با اعترافات متهمان 3 مالخر که اقدام به خرید این تعداد باطری مسروقه از سارقان کرده بودند نیز شناسایی و طی عملیاتی دیگر دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه سارقان بیشتر از خودروهای فاقد تجهیزات ایمنی سرقت می کردند، خاطر نشان کرد: استفاده از تجهیزات ایمنی نظیر دزدگیر یکی از راه های بازدارنده و به تاخیر انداختن سرقت است که به دلیل ریسک بالا، سارقان را از این عمل مجرمانه منصرف می کند و به شهروندان توصیه اکید می کنیم حتماً نسبت به نصب این گونه تجهیزات بر روی خودروی خود اقدام کنند.