سرپرست فرمانداری ویژه آبادان با اشاره به نگاه ویژه نظام به دیار مقاومت و ایثار گفت: دولت به عنوان کارگزار نظام اسلامی، ظرفیت‌های جدیدی را برای مردم آبادان در دستور کار قرار داده است.

سید زین‌العابدین موسوی در گفتگو با خبرنگار موج با یادآوری این که در حال حاضر و با توجه به ظرفیت‌های ویژه آبادان این نگاه ویژه بیشتر از قبل شده است، افزود: نباید در آبادانی که منطقه تجاری و اقتصادی است گمرک و منطقه آزاد اروند و پلایشگاه نفت آبادان و سایر شرکت های صنعتی وجود دارد چیزی به عنوان بیکاری داشته باشیم.

وی با اشاره به این‌ که نظام مقدس جمهوری اسلامی توجه ویژه‌ای به آبادان دارد، افزود: اما در حال حاضر و با توجه به ظرفیت‌های ویژه آبادان این نگاه بیشتر از قبل شده و دولت ظرفیت‌های جدیدی را برای مردم این شهرستان در دستور کار قرار داده است. 

وی تصریح کرد: یکی از اولویت‌ها بحث ایجاد موقعیت اشتغال جوانان و حتی افرادی است که از مرز جوانی گذشته‌اند و هنوز بیکار هستند.

سرپرست فرمانداری ویژه آبادان در این خصوص افزود: نباید در شهرستان آبادان به عنوان قطب اقتصادی و انرژی ایران که منطقه تجاری، اقتصادی، گمرک، منطقه آزاد اروند، و پالایشگاه و سایر شرکت‌های صنعتی وجود دارد، چیزی به‌عنوان بیکاری داشته باشیم.

موسوی اذعان کرد: رفع بیکاری یکی از مهم‌ترین موضوعات است زیرا آسیب‌های بسیاری به دلیل بیکاری در این شهر به وجود آمده است.

رئیس شورای اداری شهرستان آبادان ابراز امیدواری کرد در خصوص رفع بیکاری به‌واسطه همکاری سایر مسئولین شهر بتوان گام‌های خوبی در این زمینه برداشت.

سرپرست فرمانداری ویژه آبادان با اشاره به  بحث امنیت به‌ عنوان دیگر اولویت راهبردی پیشرفت اظهار کرد: امنیت دو شاخه دارد، نخست برای مردم و سپس برای سرمایه گذار؛  لذا در پی تأمین امنیت سرمایه‌گذار، وی با آرامش خاطر می تواند خدمت بهتری برای مردم ارائه دهد.

موسوی در بخش دیگری ازگفتگو به موضوع  رفع مشکلات آب شرب و کشاورزی که هنوز جریان دارد اشاره کرد و افزود: امیدواریم با همفکری استاندار و دولت مشکلات آب این شهرستان رفع و به‌زودی به پایان برسد.

وی گفت: باید تلاش کنیم که وضعیت کشاورزی در استان بهبود یابد تا مردم از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی راضی باشند.

موسوی که در روزهای پایانی مرداد ٩٧ با حکم استاندار خوزستان سکاندار فرمانداری ویژه آبادان شد، در پایان گفتگو تصریح کرد: آبادان با مشکلات بسیاری گریبان گیر است، بررسی و رسیدگی به آن‌ها در اولویت برنامه‌های این فرمانداری خواهد بود.