مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان از بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی15 پروژه گازرسانی در استان اصفهان در هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان،  سید مصطفی علوی در خصوص پروژه های گازرسانی آماده افتتاح در استان اصفهان گفت:  15 پروژه گازرسانی با هزینه ای بالغ بر 411 میلیارد ریال در هفته دولت بهره برداری و آماده کلنگ زنی می شود.

وی با اشاره به طرح بزرگ گازرسانی به شرق استان از طریقCNG (طرح مادر و دختر) ، بیان داشت: به مناسبت هفته دولت، بزرگترین ایستگاه مادر در این پروژه واقع در شهر نایین و همچنین ایستگاه دختر در شهر خور به بهره برداری می رسد و مشعل گاز در شهر خور روشن شده و به تدریج شهرهای انارک، جندق و فرخی  و روستاهای چوپانان و چاه ملک نیز از این نعمت بزرگ بهره مند خواهند شد.

وی تصریح کرد: گاز طبیعی به روشCNG  از طریق کمپرسور به ایستگاه مادرکه 10 هزار متر مکعب بر ساعت ظرفیت دارد، با فشار بسیار بالا وارد تانکر های گاز می شود و پس از انتقال به ایستگاه های دختر تغذیه شده و در ادامه پس از تقلیل فشار از این ایستگاه های دختر، به شبکه شهری توزیع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان همچنین از بهره برداری پروژه گازرسانی به شهرستان خور و بیابانک در ایام هفته دولت خبر داد و افزود: در این پروژه 58 کیلومتر شبکه پلی اتیلن و یک ایستگاه دختر با ظرفیت 2هزار متر مکعب بر ساعت و 2هزار و300 انشعاب گاز با هزینه ای بالغ بر 55 میلیارد ریال اجرایی شده و با بهره برداری از آن مردم شریف شهر خور از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

وی از گازرسانی به روستاهای نابر و سعد آباد از توابع کاشان و زندوان از توابع شهرستان نایین با هزینه ی اجرایی 28میلیارد و 200میلیون ریال خبر داد و گفت: عملیات اجرایی گازرسانی به سه روستای سهیل، سپرو و فرح آباد با هزینه ای بالغ بر 106میلیارد ریال، نیز ازپروژه های مهم شرکت گاز استان اصفهان در بخش روستایی است که در هفته دولت کلنگ زنی خواهد شد.

علوی در ادامه از افتتاح ساختمان اداری و پست امداد در اداره گاز نوش آباد از توابع آران وبیدگل، نیاسر از توابع کاشان، محمد آباد از توابع جرقویه اصفهان و توسعه ساختمان اداری اداره گاز دولت آباد خبرداد و گفت: در مجموع بیش از 38 میلیارد و500 میلیون ریال برای اجرای این پروژه ها هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان همچنین  به آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به صنایع دهاقان وتقویت شبکه گازرسانی به شهرک صنعتی جمبزه  با هزینه ای بالغ بر 4میلیارد و 300 میلیون ریال اشاره کرد و  در خصوص پروژه ایستگاه TBS و خط انتقال و تغذیه دشت سرکاری از توابع آران و بیدگل از دیگر پروژه های شرکت گاز استان اصفهان که در هفته دولت به بهره برداری می رسد، بیان داشت: این ایستگاه با ظرفیتی بالغ بر 20 هزار متر مکعب بر ساعت با هزینه ی 11میلیارد ریال اجرایی شده و 350 متر خط 12 اینچ فولادی و 950 متر خط اینچ فولادی و 1200 متر شبکه 2 اینچ در این پروژه عملیاتی گردیده است.