دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه از ورود مدعی‌العموم استان جهت رسیدگی ویژه به موضوع مراجعه حدود سیصد نفر از اهالی شهرستان ثلاث باباجانی به اعلایم بالینی مشابه با منشا آلودگی باکتریایی و حضور در مراکز درمانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، محمدحسین صادقی، دادستان کرمانشاه با اشاره به بیماری تعدادی از مردم شهرستان ثلاث باباجانی، اظهار کرد: براساس گزارش واصل‌شده، در یک هفته گذشته حدود سیصد نفر از مردم این شهرستان با علائم تهوع، اسهال و استفراغ به مراکز درمانی مراجعه کرده اند.

وی از ورود دستگاه قضایی و دادستانی کرمانشاه به این موضوع خبر داد و افزود: با توجه به تعداد زیاد مراجعین موضوع از منظر حفظ حقوق عمومی وصیانت از سلامت وبهداشت جامعه با نظارت دادسرای عمومی و انقلاب مرکز کرمانشاه و پیگیری‌های دادستان شهرستان ثلاث باباجانی در دستور کار قرار گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه بابیان اینکه کارگروه شورای سلامت شهرستان تشکیل جلسه داده وضعیت را به صورت مستمر پایش می نماید، افزود: در حال حاضر اوضاع بهداشتی در منطقه کاملاً تحت کنترل است و تعداد موارد مراجعه به مرکز درمانی با علائم پیش‌گفته روندی کاهشی دارد.

 وی همچنین با اشاره به اینکه مراجعین به مرکز درمانی شهرستان ثلاث به صورت سرپایی مداوا شده اند، گفت: مواردی از بستری یا لزوم اعزام بیمار به سایر مراکز درمانی به علت شدت علایم گزارش نشده است.

 صادقی با تاکید بر اینکه وضعیت مشابه در سایر شهرهای اورامانات مشاهده نشده، یادآور شد: ضمن انجام آزمایش‌های باکتریایی نمونه‌های تهیه‌شده برای بررسی احتمال آلودگی ویروسی نیز به آزمایشگاه غدد و گوارش تهران ارسال‌شده است

وی تصریح کرد: علاوه براین، نمونه‌گیری از آب خام چشمه میرهومر، آب مصرفی آبیاری سبزیجات انجام‌شده و مخزن اصلی آب شهر و خطوط انتقال آب نیز موردبررسی دقیق قرارگرفته است.

مدعی العموم  در ادامه با اشاره به سفر مدیرکل بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت به منطقه به منظور بررسی دقیق‌تر موضوع، افزود: کارشناسان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و متخصصان بیماری‌های عفونی در منطقه حضور دارند.

دادستان عمومی و انقلاب استان تاکید کرد: رعایت بهداشت فردی خصوصاً نسبت به اطفال، سالمندان و بیماران بیش از پیش مورد تاکید کارشناسان بهداشتی است.