فرماندار قصرشیرین گفت: صادرات کالا از مرز رسمی خسروی که از دوشنبه هفته گذشته تا دیروز (جمعه) به دلیل تعطیلات عید قربان متوقف شد بود، روز شنبه از سر گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مرادعلی تاتار با اعلام خبر آغاز بکار صادرات کالا از مرز خسروی، افزود: با پایان یافتن تعطیلات عید قربان تاجران می توانند از 3 شهریور با مراجعه به مرز خسروی نسبت به صادرات کالاهای خود اقدام کنند.

وی بابیان اینکه مبادلات مرزی و روند صادرات کالا از مرز پرویزخان در ایام تعطیلات عید قربان نیز طبق روال سابق انجام شد، اظهارداشت: روند ترانزیت سوخت نیز طبق روال سابق در ایام تعطیلات عید قربان از این مرز رسمی همچنان ادامه داشت.

وی بیان کرد: تردد مسافر نیز از 2 مرز پرویزخان و خسروی همانند گذشته بدون وقفه انجام گرفت و در روز عید قربان دستگاه‌های اداری مستقر حضور داشتند و به وظایف محوله خود پرداختند.

به گفته فرماندار قصرشیرین روزانه به طور میانگین 800 دستگاه کامیون از مرز پرویزخان و 500 دستگاه کامیون از مرز خسروی کالاهای صادراتی کشورمان به عراق را حمل می‌کنند.

گفتنی است که به طور میانگین روزانه 500 دستگاه تانکر حامل مواد سوختی از اقلیم کردستان عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان وارد کشورمان می‌شوند و پس از تخلیه در بنادر جنوبی کشورمان به عراق باز می گردند.

مرز رسمی پرویزخان بزرگ‌ترین مرکز صادرات کالاهای غیرنفتی جمهوری اسلامی ایران به عراق است که به طور میانگین همه ساله حدود 54 درصد از مجموع کل صادرات غیرنفتی کشورمان به عراق از طریق این مرز انجام می‌شود و صادرات کالا از مرز رسمی خسروی که از دوشنبه هفته گذشته تا دیروز (جمعه) به دلیل تعطیلات عید قربان متوقف شد بود، روز شنبه از سر گرفته شد.