سرپرست اداره کل و فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت : نمایشگاه مد و لباس خلیج فارس سبک سنتی اداری با حضور نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان و هنرمندان در فرهنگسرای طوبی در دومین روز از هفته دولت افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی بندرعباسی غلامی گفت: در این نمایشگاه ، 18 طرح لباس سنتی اداری در معرض دید عموم قرار گرفته و تا 8 شهریور به صورت صبح و عصر پذیرای عموم می باشد.

وی در خصوص اهداف این نمایشگاه گفت : بنا به دستور استاندار در جشنواره خلیج فارس امسال مبنی بر استفاده بانوان از پوشش های بومی در محل ادارات ، این اقدام صورت گرفته است و با اتکا به ظرفیت های مد و لباس استان ، کارهای پژوهشی در این حوزه انجام و در مرحله اول ، 18 لباس طراحی و ارائه شده است.

وی افزود : تا رسیدن به نقطه مطلوب در این حوزه هنوز راه بسیاری در پیش است اما قدم های اولیه در این بخش نشانگر آن است که ظرفیت های لباس استان از چنان تنوعی برخوردار است که می تواند تمام سلایق را پوشش دهد.

وی از موسسه هنری مد و لباس " وسمه " به خاطر کارهای پژوهشی در حوزه مد و لباس سنتی اداری و همچنین خانم جلالی به عنوان دبیر این نمایشگاه تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت : با حمایت هایی که در این حوزه از سوی استاندار و سایر دستگاه ها صورت گرفته به زودی شاهد پیشبرد مناسبی در جهت ساماندهی مد و لباس استان خواهیم بود.