مدیر کل کمیته امداد اصفهان از رشد ۳۶ درصدی کمک‌های مردمی درعید قربان در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محمدرضا متین پوربا اشاره به رشد 36 درصدی کمک های مردمی گفت: مردم اصفهان در عید قربان امسال بیش از ۸۱۵ میلیون تومان به صورت نقد و گوشت گرم به نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد اصفهان کمک کردند.

وی بابیان اینکه در عید قربان امسال ۱۰۶ پایگاه در سراسر استان به جمع‌آوری کمک‌های مردمی پرداختند، گفت: خیران و مردم نیکوکار استان در این عید سعید با اهدای نذورات و قربانی خود به این نهاد، ۸۱۵ میلیون تومان به همشهریان نیازمند خود کمک کردند.

وی ادامه داد: کمک‌های جمع‌آوری‌شده در عید قربان امسال شامل ۱۹۸ میلیون تومان وجه نقد، هشت هزار و ۷۰۰ کیلو گوشت گرم و ۱۲۶ رأس دام زنده است.

متین پور با اشاره به جمع‌آوری ۶۰۰ میلیون تومان در عید قربان سال گذشته گفت: امسال شاهد رشدی بیش از ۳۶ درصد در کمک‌های مردم به نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد اصفهان در این عید هستیم.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان بابیان اینکه تأمین گوشت گرم یکی از مخارج سنگین خانوارهای نیازمند است، گفت: موج گرانی‌های اخیر بیشترین تأثیر را در کوچک شدن سفره خانوارهای تحت حمایت این نهاد گذاشته است و جلوگیری از آسیب‌های فقر در این شرایط همکاری، همدلی و مشارکت بیشتر مردم نیکوکار اصفهان را طلب می‌کند.

متین پور درباره توزیع کمک‌های جمع‌آوری‌شده در عید قربان گفت: گوشت قربانی جمع‌آوری‌شده پس از بررسی و تأیید سلامت توسط ناظر سازمان دامپزشکی، بسته‌بندی و در میان ایتام و خانوارهای نیازمند تحت حمایت کمیته امداد اصفهان توزیع شد.