مدیر آبفا فریدونشهر ازکاهش مصرف سرانه آب از 175 لیتر در شبانه روز به 160 لیتر در فریدونشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مسعود مقدسی در همایش سازگاری با کم آبی گفت: با ترویج فرهنگ صحیح مصرف در شهرستان فریدونشهر مصرف سرانه آب از 175 لیتر در شبانه روز به 160 لیتر کاهش یافته البته ناگفته نماند که این رقم باید بیش از اینها کاهش یابد.

وی افزود: خشکسالی های اخیر تاثیر بسزایی  بر منابع آبی  منطقه فریدونشهر داشته  بطوریکه دبی چشمه لنگان از 4 هزار لیتر در ثانیه به 150 لیتر کاهش یافته اما با این وجود با تلاش های صورت گرفته آب شرب مردم بصورت پایدار تامین شد.

مسعود مقدسی افزود:35 هزار نفر از ساکنان دو شهر فریدونشهر و برف انبار بهمراه 3 روستا مجاور تحت پوشش خدمات آبفا فریدونشهر قرار دارند که در این چند سال اخیر سعی شده با انجام اقدامات فرهنگی مردم را سازگار با تغییر اقلیم در این منطقه نمائیم.

همایش کمآبی

وی عنوان کرد: با ترویج فرهنگ صحیح مصرف در شهرستان فریدونشهر مصرف سرانه آب از 175 لیتر در شبانه روز به 160 لیتر کاهش یافته البته ناگفته نماند که این رقم باید بیش از اینها کاهش یابد.

مدیر آبفا فریدونشهر به کاهش مصرف آب در شهرک صنعتی برف انبار اشاره کرد و عنوان کرد:علاوه بر اینکه مصرف سرانه آب خانگی در فریدونشهر کاهش یافته بلکه روند کاهش مصرف در شهرک صنعتی برف انبار نیز تحقق یافته ودرسال جاری  حدود 30 درصد مصرف آب در شهرک صنعتی برف انبارنسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر شده است.

مقدسی با اشاره به توپوگرافی شهرستان فریدونشهر اعلام کرد:توپوگرافی شهرستان کوهستانی  فریدونشهر به گونه ایی ست که اختلاف ارتفاع به بیش از 170 متر می رسد به همین دلیل به منظور توزیع عادلانه آب با فشار یکسان میان مشترکین مدیریت فشار در دستور کار قرار گرفت.

مدیر آبفا فریدونشهر به مصرف سرانه بالای ساکنان روستاهای تحت پوشش پرداخت و گفت: در سال گذشته مصرف سرانه آب در 3 روستا تحت پوشش آبفا فریدونشهر حدود 250 الی 260 لیتر در شبانه روز بوده که این رقم در سال جاری به 220 لیتر در شبانه روز کاهش یافته است.