نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به آغاز هفته دولت، گفت: دولت در نظام اسلامی باید رضایتمندی مردم را یکی از اولویت هایش بداند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان در خطبه های نماز جمعه امروز رشت در مصلای امام خمینی این شهر گفت: در غدیر در آن زمان و مکان مشخص پیامبر اکرم با بیان آنچه لازم بود تکلیف را بر همگان مشخص کرد.

وی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و با اشاره به آغاز هفته دولت، گفت: دولت در نظام اسلامی باید رضایتمندی مردم را یکی از اولویت هایش بداند.

امام جمعه رشت همچنین با برشمردن برخی ویژگی های دولت در نظام اسلامی، افزود: انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن ، پرکار و پر نشاط بودن ، تحول آفرین و شایسته سالاری در کنار قانون گرایی و فساد ستیزی از مهمترین این ویژگی هاست.

آیت الله فلاحتی، با انتقاد از برخی سیاست های اقتصادی که به افزایش نقدینگی در جامعه و مشکلات معیشتی قشرهای آسیب پذیر منجر شد ، خاطرنشان کرد: همسو با منویات رهبر معظم انقلاب که بارها تاکید فرمودند نقدینگی ها باید به سمت تولید، صنعت، کشاورزی و مسکن هدایت شود ،تا رونق اقتصادی را به دنبال داشته باشد.

وی تاکید کرد: در هفته دولت بهتر است دولتمردان و مسوولان شفاف و روشن از اقدامات و خدمات دولت به مردم آمار بدهند و درصورتی که برخی کارها به نتیجه نمی رسد هم آن را اعلام کنند چرا که این مردم آگاه و هوشمند هستند و نمیتوان چیزی را از آنها پنهان کرد.

خطیب جمعه رشت، با اشاره به اینکه نقدها باید منصفانه و خیرخواهانه باشد، افزود: موقعیت روحانیت و ائمه جمعه در قبال دولت اسلامی و انقلابی، حمایت حکیمانه، نقد منصفانه و نظارت هوشمندانه است.