استاندار گیلان گفت: هفته دولت امسال ۶۲۸ پروژه در بخش‌های مختلف در استان گیلان بهره‌برداری و افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مصطفی سالاری امروز در گلزار شهدای رشت در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: مسئولان باید از فرصت هفته دولت برای بیان عملکرد و دستاورد‌های دولت در طول یکسال گذشته استفاده کنند.

وی با اشاره به تعداد پروژه‌های افتتاحی در هفته دولت سال جاری در استان گیلان، افزود: امسال در هفته دولت ۶۲۸ پروژه در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف در شهرستان‌های استان گیلان بهره برداری و افتتاح می‌شود.

استاندار گیلان در ادامه با بیان اینکه برای این تعداد پروژه در بخش‌های دولتی و خصوصی حدود هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، گفت: از این میزان ۶۴۰ میلیارد تومان مربوط به بخش دولتی است.

وی با اشاره به اینکه مابقی پروژه‌های مربوط به حوزه شهرداری ها، بخش خصوصی و اقتصادی است، خاطرنشان کرد: استان گیلان در هفته دولت امسال و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پروژه‌های قابل ملاحظه‌ای برای بهره برداری دارد.

سالاری همچنین با بیان اینکه این پروژه‌ها مربوط به بخش‌های مختلف است، تصریح کرد: حوزه‌های بهداشتی و درمانی، آب شرب، آب کشاورزی، برق، عمران شهری، عمران روستایی، ورزشی، گردشگری از جمله این حوزه‌ها هستند.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر تلاش شده که بخش خصوصی حضوری پر رنگ برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف داشته باشد، ادامه داد: توسعه زیرساخت‌ها در حوزه‌های گردشگری ، کشاورزی و صنعتی و همچنین رونق کسب و کار و اشتغالزایی از جمله اولویت‌های ما در استان گیلان است.