عضو هیات مدیره انجمن ملی محصولات کشاورزی شعبه استان خوزستان از توقف محموله های صادراتی مواد غذایی از مرز شلمچه تا برقراری امنیت کامل این مرز خبر داد.

سید مصطفی موسوی در این خصوص به  عباس مدحجی خبرنگار خبرگزاری موج گفت: از روز سه شنبه بازرگانان و صادر کنندگان مواد غذایی بدلیل اینکه سارقان رغبت بیشتری برای سرقت این نوع کالا ها دارند از صادرات کالاهای خود از این مرز خوداری کردند و تعدادی از بازرگانان محموله های خود را به مرز چذابه منتقل کردند.

این عضو اتاق بازرگانی خرمشهر همچنین بیان داشت: از هفته آتی شاهد عدم وجود کالای صادراتی مواد غذایی در این مرز خواهیم بود. این در حالی ست  که دیروز آمار مرز چذابه به عنوان رقیب مرز شلمچه از تعداد ۱۰۰۰ کامیون گذشت. انتظار می رود که نیروی انتظامی یا شعبه خاص دادسرا در مرز مستقر شود و از نظرات بخش خصوصی هم بیشتر استفاده شودـ

موسوی همچنین درباره گروه موسوم به "نگری ها" چنین عنوان کرد: نگری ها اکثر افراد سابقه دار هستند که کاری در شهر نمی توانند انجام دهند و بدلیل نبود مدیریت یکپارچه در مرز و ضعف های امنیتی به مرز هجوم  آورده اند. مرکز عرضه کالای آنها زیر قیمت بازار در میدان  مقاومت خرمشهر است و تعدادی هم اجناس خود را زیر قیمت به رانندگان کامیونهای عراقی می فروشند. اغلب این افراد زیر ۱۸ سال سن هستند و به قصد دزدی می آیند که طی دو سال اخیر بدلیل نبود امنیت تعداد آنها دو برابر شده است.