مدیر کل دامپزشکی خوزستان گفت: همزمان با عید سعید قربان، نظارت بهداشتی بر کشتار دام در تمامی شهرستان های استان توسط 108 اکیپ مستقر در میدان های عرضه دام زنده و کشتارگاه ها انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، مصطفی کنار کوهی اظهار داشت: این اکیپ ها در قالب 63 گروه ثابت و 45 گروه سیار نظارتی در سطح استان از ساعت 7 تا 13 خدمت‌رسانی می‌کنند و در اجرای این طرح، علاوه بر نظارت بهداشتی بر عرضه و ذبح دام ها، نظارت شرعی نیز صورت می گیرد و 26 ناظر ذبح شرعی نیز در این زمینه فعالیت می‌کنند.

کنارکوهی افزود: خریداران دام‌های قربانی می توانند با مراجعه به اکیپ های مستقر در میدان‌های عرضه دام و کشتارگاه‌ها از سلامت دام خریداری شده اطمینان حاصل کنند.

وی ادامه داد: رعایت نکردن مسائل بهداشتی و کشتار دام در منازل و معابر احتمال بروز و انتقال بیماری‌های مشترک از جمله تب مالت و تب کریمه کنگو را افزایش می‌دهد. لذا از شهروندان و هم استانی های عزیز می خواهیم تا کشتار دام های قربانی خود را با نظارت دامپزشکی انجام دهند.

مدیر کل دامپزشکی خوزستان گفت: تمام کشتارگاه‌های دام در سطح استان در روز عید قربان آماده ارائه خدمات بوده و به شهروندان عزیز توصیه می شود به منظور رعایت مسائل بهداشتی و زیست محیطی دام‌ها را برای قربانی به کشتارگاه انتقال دهند و پس از تایید بهداشتی لاشه توسط بازرسین مستقر در کشتارگاه به استفاده از آن اقدام کنند.