رییس اداره دامپزشکی شهرستان لنگرود گفت: فروشندگان و خریداران دام های نذری توصیه های بهداشتی و نحوه تماس با دام زنده و مصرف گوشت قرمز نذری را جدی بگیرند.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، محمدرضا موسی طالشی امروز در آستانه روز عید قربان افزود: فروشندگان و خریداران گوشت و دام های نذری باید به توصیه های بهداشتی و دامپزشکی در خصوص نحوه تماس با دام زنده و مصرف گوشت قرمز نذری توجه کنند و در هنگام تماس با دام زنده حتما از لوازم بهداشتی نظیر دستکش استفاده نمایند.

وی خاطرنشان کرد: در حد امکان از تماس مستقیم با گوشت قرمز و نذری خودداری کرده و قبل از مصرف گوشت های نذری حداقل به مدت 24ساعت آن را در دمای صفر تا چهاردرجه سانتیگراد و در دمای معمولی یخچال نگهداری کنند.

ارائه خدمات بهداشتی در روز عیدقربان رایگان است

طالشی اظهارداشت: کشتارگاه دام دیلم شهرستان لنگرود روز عید قربان آماده ارایه خدمات بهداشتی اعم از بازرسی قبل از کشتار، هنگام کشتار و بازرسی بعد از کشتار به صورت رایگان است.

وی تصریح کرد: طرح نظارت و کنترل بهداشتی دام های زنده کشتار ویژه عیدقربان و لاشه های استحصالی به منظور مصرف همزمان با سراسر کشور در شهرستان لنگرود نیز به مرحله اجرا گذاشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: گروه های ثابت و سیار این اداره آماده ارایه خدمات رایگان بهداشتی جهت معاینه دام های زنده قبل از کشتار و بازرسی لاشه های دام های کشتار شده نذرکنندگان می باشند و شهروندان می توانند جهت دریافت خدمات بهداشتی به اداره دامپزشکی شهرستان و گروه های سیار و در صورت تمایل به کشتارگاه های صنعتی دام شهرستان مراجعه نمایند.

وی افزود: کشتارگاه صنعتی شهرستان لنگرود تنها کشتارگاه شرق گیلان است که گوشت مورد نیاز تمام شهرهای شرق گیلان و مرکز استان را تامین می کند.

وی خاطرنشان کرد: شهروندانی که تمایل به خرید دام زنده و یا نذری دارند به میادین دام زنده مورد تایید دامپزشکی مراجعه کنند.

وی یادآورشد: درصورت هرگونه مشکل و پرسش با شماره تلفن 42544230 یا 1512 اداره دامپزشکی لنگرود تماس بگیرند.

شهرستان لنگرود با بیش از 140هزار نفر جمعیت دارای سه بخش مرکزی ، کومله و بخش اطاقور و پنج شهر است.