معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: چارت تشکیلاتی وزارت کشور برای فرمانداری‌ها ابلاغ شده که با تشکیل پست جدید معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی باعث تخصصی‌تر شدن و پیشبرد بهتر امور در فرمانداری‌ها می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، حبیب الله خجسته‌پور در جلسه توجیهی معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری‌ها در فرمانداری دورود افزود: معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری‌ها باید به موضوعاتی مانند اشرافیت اطلاعاتی، منشور گفتمان سیاسی، انعکاس و پیگیری به موقع اخبار و موضوعات مربوطه توجه داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان اظهار داشت: تعامل و هماهنگی خوب با مجموعه مدیریت شهرستان و استان بویژه ائمه جمعه و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، تعامل با احزاب و تشکل‌های سیاسی و سازمان‌های مردم نهاد، ورود به تصمیم سازی بویژه در انتصاب مدیریت‌های شهرستان‌ها با رعایت اصل شایسته سالاری و همراهی با مجموعه دولت از دیگر وظایف این معاونان است.

حقوق شهروندی و نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها در دستور کار معاون فرمانداران

وی تصریح کرد: معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداران باید با استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی بویژه برنامه تقسیم کار ملی، نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها و حقوق شهروندی را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: این گونه نشست‌ها در نوع خود اقدامی ابتکاری و به منظور آشنایی هرچه بیشتر این مجموعه با آخرین وضعیت استان و بهبود عملکردها در راستای مسائل توسعه‌ای استان است.

خجسته پور افزود: باید حوزه‌های تامین امنیت، برگزاری سالم و با شکوه انتخابات، رصد و پایش مسائل اجتماعی و فرهنگی، موضوعات پدافند غیر عامل و سایر کارویژه‌های مربوطه رصد و پیگیری شود.

باید با قاچاق و احتکار کالا مبارزه کرد

وی با اشاره به برخی گرانی‌ها در سطح بازار اظهار داشت: بخشی از این گرانی‌ها مربوط به تحریم است اما قسمت عمده‌ای از آن به نوع عملکرد مردم و مسئولان ارتباط دارد که کشفیات متعدد مربوط به قاچاق و احتکار نشان می‌دهد باید با این پدیده به صورت مستمر و ریشه‌ای مبارزه کرد.

گفتنی است، استان لرستان دارای 11 فرمانداری است.