فرمانده انتظامی استان از کشف یک انبار کالای احتکار شده در اصفهان خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سردار مهدی معصوم بیگی  گفت: یک انبار احتکار لوازم خانگی، شکر و آهن آلات به ارزش 110 میلیارد ریال در عملیات مرصاد 11 ماموران این فرماندهی کشف شد.

وی افزود: با توجه به اینکه برخی با سوءاستفاده از وضعیت اقتصادی موجود اقدام به احتکار کالاهای اساسی مردم کرده و با این کار باعث به وجود آمدن نابسامانی در بازار و افزایش قیمت ها شده اند، مأموریت ویژه برخورد با متخلفان، محتکران و اخلالگران نظام اقتصادی در دستور کار فرماندهی انتظامی استان اصفهان قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: در همین رابطه با هماهنگی مقام قضائی عملیات مرصاد 11 با هدف نظارت بر انبارهای استان توسط مأموران به اجرا گذاشته شد.

سردار معصوم بیگی تصریح کرد: در این عملیات که نمایندگان بازرسی اداره صنعت و معدن و تعزیرات حکومتی نیز حضور داشتند،  508 دستگاه لوازم خانگی، 35 تن شکر، 477تن و 80 کیلوگرم تیرآهن و 470تن و 130 کیلوگرم میلگرد کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی  با بیان اینکه در بررسی مدارک ارائه شده مشخص شد، هیچ کدام از انباردارها مدرکی مبنی بر خروج کالا از انبار خود نداشته اند، اظهار داشت: ارزش این محموله های مکشوفه برابر اعلام نظر کارشناسان مربوطه 110 میلیارد ریال عنوان شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: در این رابطه 6 انبار دپوی کالا به دستور مقام قضائی پلمب و 5 فرد متخلف نیز شناسایی و همراه با پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان  اصفهان با هشدار به کسانی که اقدام به احتکار کالاهای اساسی مردم می کنند، تاکید کرد: برنامه های نظارتی پلیس بر روی انبارهای دپوی کالا به طور جدی ادامه دارد و برابر قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.