ورزشکاران هرمزگانی از روز چهارشنبه ۳۱ شهریور کار خود را در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی آغاز می کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، ورزشکاران هرمزگانی از روز چهارشنبه ۳۱ شهریور کار خود را در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی آغاز می کنند.

طبق برنامه اعلام شده روز چهارشنبه ۳۱ شهریور و از ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه به وقت تهران «مجید عسکری» وزنه بردار هرمزگانی در  دسته  ۶۹ کیلوگرم به مصاف رقبای خود می رود.

عسکری به دلیل نداشتن آمادگی مناسب با رکورد ورودی ۳۲۰ کیلوگرم در گروه (B)  وزنه خواهد زد و شانس چندانی برای کسب مدال ندارد.

گفتنی است که نام عسکری ابتدا با تصمیم کادر فنی از جمع نفرات اصلی اعزامی به بازی های آسیایی خط خورد اما پس از اینکه مسئولان برگزار کننده بازی ها اعلام کردند که هر کشور مجاز به استفاده از هشت وزنه بردار خواهد بود نام وی به لیست نفرات اعزامی اضافه شد.

پس از این اتفاق وی اعلام کرد به دلیل عدم آمادگی مناسب در بازی های آسیایی شرکت نخواهد کرد تا اینکه در روزهای پایانی با تغییر نظر خود تصمیم به شرکت در مسابقات گرفت.

اما در رشته سنگ‌نوردی «کبری لکزایی‌فر» روز پنجشنبه ۱ شهریور و از ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد به وقت تهران در مرحله مقدماتی ماده سرعت به مصاف رقبای خود خواهد رفت.وی در صورت راهیابی به فینال عصر همان روز با حریفان خود رقابت خواهد کرد.

لکزایی فر با آمادگی مناسبی پا به این رقابت ها گذاشته و به کسب نتیجه مناسب و حتی مدال امیدوار است.

اما آخرین ورزشکار هرمزگانی که در بازی های آسیایی به رقابت خواهد پرداخت، هدیه کاظمی در رشته قایقرانی آب های آرام است.

وی که شانس زیادی برای کسب مدال دارد روز چهارشنبه ۷ شهریور در مرحله مقدماتی ماده کایاک تک نفره مسافت ۵۰۰ متر به مصاف رقبای خود می رود و در صورت راهیابی به مرحله نیمه نهایی همان روز با حریفان خود رقابت می کند و در صورت رسیدن به فینال نیز باید روز پنجشنبه ۸ شهریور با حریفان خود رقابت کند.

«هدیه کاظمی» به همراه آرزو حکیمی روز شنبه ۱۰ شهریور هم در فینال ماده کایاک دو نفره مسافت۵۰۰  متر به مصاف رقبای خود خواهند رفت.

هجدهمین دوره بازی های آسیایی به طور رسمی از ۲۷ مرداد به میزبانی کشور اندونزی و دو شهر جاکارتا و پالمبانگ آغاز شده و تا ۱۱ شهریور نیز ادامه دارد.

کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران نیز با ۳۷۹ ورزشکار از ۲۸ فدراسیون در ۴۱ رشته ورزشی در این دوره از بازی ها شرکت کرده است.

 کاظمی در رشته قایقرانی، کبری لکزایی فر در رشته سنگنوردی و مجید عسکری در رشته وزنه برداری سه ورزشکار هرمزگانی هستند که به همراه کاروان ورزشی ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا حضور دارند.

ضمن اینکه علیرضا بهرمن به عنوان داور ووشو و فریدون الهامی نیز به عنوان سرپرست تیم ملی والیبال ساحلی دو نماینده دیگر استان هرمزگان در بازی های آسیایی هستند.