مدیر عامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان از افزایش 13 درصدی بدهی مشترکین برق در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «محمد ذاکری زیارتی» در نشست خبری صبح امروز خود بابیان اینکه خاموشی‌ها 25 درصد کاهش داشته است اظهار داشت: کیفیت برق و میزان خاموشی‌ها در رضایتمندی مشترکین بسیار تأثیرگذار است.

وی افزور: در چهار ماهه نخست سال جاری میزان خاموشی‌ها از 2/3 دقیقه به 1/8 دقیقه به ازای هر مشترک رسیده است؛ البته این خاموشی‌ها مربوط به توزیع و کیفیت شبکه است و ارتباطی به بخش تولید ندارد.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان با اشاره به افزایش پاسخ‌گویی مرکز 121 گفت: این مرکز 516 هزار مورد تماس را در چهارماهه سال جاری پاسخ داده‌است.

 ذاکری با اشاره به 5504 مورد خاموشی به علت کمبود تولید در تابستان سال جاری گفت: مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بازه زمانی این خاموشی ها از 15 خرداد تا 15 شهریور بود که خوشبختانه با بهبود وضعیت آب و هوایی از هفته گذشته دیگر با خاموشی مواجه نبوده ایم.

وی با اشاره به پروژه‌هایی که در بهبود کیفیت برق تأثیر دارد افزود: از جمله ی این پروژه‌ها می‌توان به‌اضافه شدن تعداد 300 دستگاه ترانس برق اشاره کرد که جهت بهبود کیفیت برق و برطرف کردن نوسانات انجام شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: اجرای پروژه‌ها منوط بر تأمین هزینه‌هاست پس پرداخت به‌موقع هزینه برق مصرفی و حق انشعاب بسیار اهمیت دارد.

ذاکری با بیان اینکه در بخش مصرفی در سال جاری میزان بدهی مشترکین 13 درصد افزایش داشته است، گفت: روند پرداخت‌ها کند است و اگر میزان بدهی مراکز نظامی را از آن کسر کنیم در چهارماهه اول سال جاری 82 درصد بدهی های مشترکین وصول شده است.

وی با بیان اینکه بخش دولتی در حدوذ 100 میلیارد تومان به این شرکت بدهی دارد گفت : این میزان بدهی در برخی ادارات مشمول تذکرات پی در پی و در 27 اداره تا مرز قطعی پیش رفت. 

مدیر عامل شرکت توزیع برق هرمزگان بابیان اینکه متأسفانه دستبرد زدن به تأسیسات برق روند افزایشی داشته گفت: فقط در مورد سیم مسی در هم سنجی با سال گذشته از رقم 8 هزار و 400 به 28 هزار کیلو  رسیده است که بسیار نگران‌کننده است.

وی بابیان اینکه در سال جاری تاکنون 9236 اشتراک برق به متقاضیان اعطاشده است گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال این رقم به حدود 30 هزار اشتراک برسد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان ابراز داشت: ازنظر مصرف انرژی باید اظهار خوشحالی کرد چراکه در هم سنجی با سال گذشته 30 کیلووات در ساعت این میزان کاهش داشته است گرچه در این مورد خاموشی ها نیز تاثیر گذار بوده است.

ذاکری بابیان اینکه تا پایان شهریور میز خدمت الکترونیک با ارائه 28 خدمت به بهره‌برداری می‌رسد گفت: هم‌اکنون در روزهای سه‌شنبه بنده به‌عنوان مدیرعامل در میز خدمت حاضر می‌شوم و در روزهای دیگر نیز مسئول این میز و معاونین شرکت توزیع حضور دارند و پاسخ گوی مراجعه‌کنندگان هستند.

وی بابیان اینکه از دهه‌ی فجر سال گذشته تاکنون در استان 1747 پروژه بااعتبار 777 میلیارد ریال انجام‌شده است، گفت: از این تعداد 665 پروژه مربوط به بندرعباس است که در هفته ی دولت به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان با اشاره به بهره‌برداری 10 پروژه در روستاهای صعب‌العبور تا پایان سال جاری، گفت: در برخی از این روستاها به علت بعد مسافت تأمین برق از طریق انرژی خورشیدی انجام می‌شود به طور مثال روستای «بستاکا» از توابع بشاگرد یکی از همین روستاهاست که تا پایان سال به این روش برق‌دار می‌شود.

ذاکری با اشاره به بحث انرژی‌های پاک افزود: در حوزه انرژی پاک وزارت نیرو تسهیلات ویژه و برای تولیدکننده‌های برق از طریق صفحات خورشیدی خرید تضمینی را در نظر گرفته است که می‌تواند به وضعیت اشتغال خصوصاً در بخش روستایی بسیار کمک کند.

وی در پایان گفت: تا پایان سال 20 میلیارد تومان در بخش پروژه‌های روستایی هزینه خواهد شد که در بالا بردن میزان رضایتمندی مشترکین بسیار تأثیرگذار خواهد بود.