مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج گفت: ۳۵۲ نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر مقطع تحصیلی متوسطه ناحیه یک سنندج به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شدند.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان سید فواد حسینی، از اعزام 352 دانش آموز دختر و پسر سنندجی به مناطق عملیاتی غرب  کشور خبر داد.

وی در آیین بدرقه این دانش‌آموزان که در سالن اجتماعات کانون امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: ترویج فرهنگ دفاع مقدس و آشنا کردن نسل دانش‌آموز، نوجوان و جوان با حماسه‌آفرینی ایثارگری شهدا و جانبازان و بصیرت‌افزایی موجب بیمه شدن جامعه اسلامی از گزند دشمنان نظام می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج افزود: برنامه‌های فرهنگی متنوعی برای این دوره از اعزام‌ها در بازدید از یادمان‌های جبهه‌های مریوان و بانه تدارک دیده شده تا دانش‌آموزان از این یادمان‌ها بازدید کنند زیرا رسالت بزرگ امروز ما بحث انتقال تجارب هشت سال دفاع مقدس به نسل امروز است.

فواد حسینی گفت: این اردو در قالب اعزام دانش‌آموزان دختر و پسر در قالب هفت کاروان صورت می‌گیرد که دانش‌آموزان دختر به مناطق عملیاتی شهرستان بانه و دانش‌آموزان پسر به مناطق مریوان اعزام می‌شوند.