مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان از فعالیت 5 هزار و 330 مسجد در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام محمدرضا صالحیان به مناسبت روز جهانی مسجد در جمع اصحاب رسانه گفت: در حال حاضر 5 هزار و 330 مسجد در سطح استان و قریب به هزار و 100 مسجد در مناطق 15 گانه در شهر اصفهان وجود دارد.

وی افزود: در استان اصفهان 5 هزار ائمه جماعت فعالیت می کنند که از این تعداد هزار و 400 ائمه جماعات متعلق به شهر اصفهان است.

وی بیان داشت: مسجد باید یکی از ارکان زندگی مردم باشد و مسجد و مسجد درمانی باید وارد زندگی مردم شود.

حجت الاسلام محمدرضا صالحیان ادامه داد: بسیاری از بیماری‌های جسمی ناشی از ناآرامی‌های روحی است، مساجد محل آرامش روح و روان انسان هستند و روح انسان را به شادابی می‌رسانند.

وی با اشاره به اینکه دشمن در پی جدایی مردم از مسجد، معنویت و دیانت است، افزود: مسجد محور و کانون هدایت شونده، بازدارنده و نگه دارنده است.

حجت الاسلام محمدرضا صالحیان با تأکید بر ضرورت ارتباط معنوی انسان با خداوند گفت: اگر خانه و زندگی انسان به گناه آلوده شود دعاهای انسان جلو نخواهد رفت ولی مسجد خالی از هرگونه گناه و معصیت است به همین جهت ارتباط میان انسان و خدا در مسجد به بهترین نحو ممکن برقرار می‌شود.

وی اظهار داشت: قانون هیچ گاه نمی تواند به تنهایی یک کنترل کننده باشد، آنچه که می تواند کنترل کننده باشد ایمان و دیانت است که از کانون مسجد می تواند در مسجد متجلی شود.

مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان با اشاره به نقش مساجد در سطح جامعه گفت: اختلالات اقتصادی امروز ما در کشور حاصل جدایی ما از مسجد درمانی و جدایی معنویت و دیانت از جامعه است.