سرپرست شهرداری کرمانشاه از آغاز اجرای آزمایشی طرح پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی در کرمانشاه خبر داد و افزود: در فاز نخست این طرح 150 دستگاه تاکسی به تجهیزات پرداخت الکترونیک مجهز می‌شوند.

به گزارش  خبرگزاری موج کرمانشاه، حامد لعل بخش با اعلام خبر کرایه تاکسی در کرمانشاه به‌صورت الکترونیکی، اظهار کرد: در ابتدای اجرای این طرح، پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی‌های در خطوط دانشگاه آزاد و فرودگاه اجرا می‌شود.

وی بابیان اینکه این طرح بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که سازمان تاکسیرانی کرمانشاه با پست‌بانک و شرکت کارت اعتباری ایرانیان منعقد کرده صورت می‌پذیرد، گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه رانندگان تاکسی برای نصب دستگاه‌های کارت‌خوان بر روی تاکسی‌ها هیچ‌گونه مبلغی را پرداخت نمی‌کنند و درازای خراب شدن و یا مفقود شدن دستگاه تضمینات لازم ازجمله سفته از راننده اخذ خواهد شد.

وی افزود: پرداخت کرایه تاکسی در این طرح از طریق تمام کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب امکان‌پذیر است.

به گفته سرپرست شهرداری کرمانشاه در اجرای آزمایشی طرح امکان پرداخت کرایه هم به‌صورت الکترونیکی و هم به‌طور نقدی وجود دارد.

وی در ادامه از برگزاری دوره‌های آموزشی برای تاکسیرانان مشمول اجرای طرح خبر داد و افزود: در این دوره‌ها چگونگی کار کردن با دستگاه‌ها، چگونگی انتقال اطلاعات به‌حساب تاکسیرانان و سایر شرایط استفاده و نگهداری از دستگاه‌های کارت‌خوان آموزش داده می‌شود.

لعل بخش خدمات رفاهی ارائه‌شده به تاکسیرانان مشمول طرح پرداخت الکترونیکی را اعطای اعتبار پنج‌تا 15 میلیون تومانی برای خرید کالا و دریافت خدمات خودرویی مانند صافکاری، نقاشی، مکانیکی و... به‌صورت اقساطی، دریافت خدمات پزشکی به‌صورت اقساطی مانند دندانپزشکی و فیزیوتراپی، امکان خرید لاستیک به‌صورت اقساطی، امکان دریافت بیمه خودرو به‌صورت اقساطی، امکان دریافت خدمات آموزشی و فنی برای تاکسیرانان و خانواده آن‌ها به‌صورت نقدی و با شرایط ویژه و اقساطی عنوان کرد.

 وی تصریح کرد: برای استفاده از خدمات و تسهیلات کارت اعتباری برای رانندگان در طرح الکترونیکی شدن کرایه تاکسی، معرفی‌نامه سازمان تاکسیرانی الزامی است.