مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در نشست هم‌اندیشی با مدیران رسانه‌ها:

مدیر کل آموزش وپرورش کردستان افزود: استفاده از ظرفیت های خبر و رسانه در راستای تقویت و توسعه فعالیت های آموزش و پرورش در استان کردستان همواره در دستور کار قرار داشته و در همین راستا ما ارتباط مناسبی با خبرنگاران در استان کردستان داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ رشید قربانی اعلام نمود: استفاده از ظرفیتهای خبر ورسانه را همواره در دستور کار آموزش وپرورش کردستان قرار داده ایم.

مدیرکل آموزش وپرورش کردستان امروز در نشست هم‌اندیشی با مدیران خبرگزاری‌ها، نشریات سراسری و محلی استان کردستان، ضمن گرامیداشت روز خبرنگار اظهار داشت: این یک واقعیت است که در کتاب‌هایی که سال‌های گذشته نوشته می‌شد در شاخص‌های توسعه‌یافتگی چیزی به اسم رسانه و خبر نبود ولی امروز در جوامعی که گسترش سطوح خبر و رسانه در حد قابل قبولی باشد از رسانه به عنوان یکی از فاکتورهای توسعه‌یافتگی و حتی یکی از شاخص‌های دموکراسی نام برده می‌شود.

وی افزود: یعنی کشوری نمی‌تواند مدعی دموکراسی باشد مگر اینکه اصحاب رسانه و رسانه‌‌های گروهی در آنجا نقش واقعی خود را در انعکاس شفاف و صادقانه اخبار و اطلاعات ایفا کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: هر کشوری که در آن رسانه‌ها بتوانند واقعیت‌های موجود در جامعه را بصورت واضح، شفاف و صادقانه انعکاس دهند و فضا برای فعالیت آنها باز باشد به همان اندازه هم می‌تواند در توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و حتی امنیتی موفق باشد.

قربانی افزود: رسانه‌هایی که در استان کردستان فعالیت می‌کنند صادقانه اخبار و اطلاعات ما را منعکس می‌کنند و اگر تعدادی از آنها نیز عملکرد و فعالیت‌های ما را نقد کرده‌اند در بیشتر موارد درست و صادقانه نقد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه حب و بغض در نقدهایی که از طرف رسانه‌های استان به آموزش و پرورش وارد شده است وجود ندارد، گفت: در اکثر مواقع انتقاد آنها به حق بوده است و با نیت دلسورانه و به نفع سیستم و در راستای کمک به پیشرفت سیستم بوده است.

قربانی ادامه داد: علیرغم اینکه کردستان در حوزه زیرساخت‌هایی مانند تعداد مراکز و معلمین و ... و حتی از میانگین کشوری هم پایین است، اما به همت مردم فهیم استان،خانواده‌ها و معلمین دلسوزی که در این عرصه فعالیت می‌کنند در شاخص‌های عملکردی آموزش و پرورش استان کردستان در سال 96 ششمین استان کشور بوده است.

وی با بیان اینکه در این موفقیت مطمئنا رسانه‌های استان نقش تاثیرگذاری داشته‌اند گفت:  البته نقطعه ضعف‌هایی هم در آموزش و پرورش استان کردستان داریم و در برخی از شاخص‌ها پایین هستیم، اما امیدواریم با کمک و همراهی اصحاب رسانه بتوانیم آنها را ارتقا پیدا دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان در بخش دیگری از سخنانش گفت: سرانه فضای ورزشی در آموزش و پرورش کردستان در سال 93 حدود 8 سانتیمتر بود که در حال حاضر به 13 سانتیمتر رسیده گرچه تا میانگین 20 سانتیمتر کشور فاصله زیادی دارد.

وی اذعان داشت: امسال برای تجهیز سالن‌های ورزشی آموزش و پرورش استان 700 میلیون تومان اعتبار گذاشته‌ایم.

قربانی گفت: آموزش و پرورش کردستان در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و مراقبت از دانش‌آموزان رتبه اول را کسب کرده است و این نشان می‌دهد که این حوزه هم مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی در بخش پایانی سخنانش هم اعلام کرد: کتب دوره ابتدایی 100 درصد به کردستان رسیده است، کتب دوره متوسطه اول و دوم هم مهیا شده و توزیع آن از  هفته اول شهریورماه آغاز خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان اذعان داشت: کتاب‌های فنی و حرفه‌ای هم با تاخیر توزیع خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها