آیت الله دژکام در خطبه های نماز جمعه شیراز خطاب به مردم گفت: عید غدیر در پیش است، بیایید با همکاری یکدیگر سعی در آزادسازی زندانیان غیرعمد و مالی که تنها جرمشان بدهی ناچیز است، داشته باشیم و بدانیم که هر کسی ممکن است کم و کسرهایی در زندگی برایش پیش آید.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، آیت الله لطف الله دژکام امروز در خطبه های نماز جمعه شیراز با بیان اینکه در اطراف ما کسانی هستند که به خاطر گرفتاری و کسر آوردن در بحث مالی بدون اینکه جرمی مرتکب شده باشند در زندان هستند؛ خطاب به مردم گفت: عید غدیر در پیش است، بیایید با همکاری یکدیگر سعی در آزادسازی زندانیان غیرعمد و مالی که تنها جرمشان بدهی ناچیز است، داشته باشیم و بدانیم که هر کسی ممکن است کم و کسرهایی در زندگی برایش پیش آید.

وی تصریح کرد: فردی که تنها تقصیرش کم آوردن در موضوع مالی است و بخاطر تنها پنج میلیون تومان در زندان است، چه گناهی کرده که باید بجز دردِ نداری، دردِ زندان را نیز بچشد؟

نماینده ولی فقیه در فارس ادامه داد: مسئول امور زندان ها در خصوص وضعیت اعتبار موجود برای آزادسازی زندانیان غیرعمد و مالی اعلام کرده است که مبلغی برای این موضوع تخصیص داده شده است اما کفایت نمی کند و لازم است همه مردم و خیرین با یکدیگر کاری انجام دهند.

آیت الله دژکام در خطبه های نماز جمعه شیراز

این استاد دانشگاه همچنین ضمن گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان از اسارت در سال 69، گفت: زحمات این بزرگمردان برای ما قابل تصور نیست؛ مقاومت مان در جنگ باعث شد در دنیا به جایی برسیم که رهبرمان با آن اعتبار بگوید؛ «ما نه تنها جنگ نمی خواهیم و شروع کننده نیستیم بلکه اگر جنگی شروع شود اتمام آن دیگر با دشمنانمان نیست بلکه ما با خوار و خفیف کردن آمریکا جنگ را خاتمه خواهیم داد».

امام جمعه شیراز بیان داشت: دشمن به خوبی می داند با چه شیران شرزه ای در این نظام روبرو است؛ این درسی است که همان سرافرازان کشورمان، در سال های دفاع مقدس به آنها داده اند؛ لذا همه باید بدانند که نظام جمهوری اسلامی ایران به راحتی به دست نیامده که چهارتا انسان ضعیف النفس و بزدل بخواهند معامله اش کنند.

آیت الله دژکام تأکید کرد: این انقلاب از خون شهداء و ایثارگری آزادگان و جانبازان سیراب شده و رشد کرده است و آرزو و تلاشمان این است که پرچمش را به صاحب اصلی آن برسانیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات اخیر رهبری معظم در جمع اقشار مردم، اظهار داشت: اگر ایشان ولی امر ما مسلمین هستند، باید اوامرشان را اطاعت کنیم؛ حال مسئولان باید به مردم و افکار عمومی پاسخ دهند که چرا در مذاکره؛ خطوط قرمزی که رهبری انقلاب تعیین کرده بودند را رعایت نکردند؟

نماینده ولی فقیه در فارس با اظهار اینکه اطاعات از ولایت است که به ما عزت داده و می دهد، تصریح کرد: باید بدانیم که هر زمانی شکست خوردیم، فرمان نبرده ایم لذا اگر می خواهیم عزیز شویم و عزیز بمانیم، باید حرف ولی را بپذیریم.

این استاد حوزه و دانشگاه، آرامش خاطر و دقت نظر رهبر انقلاب را از نقاط قوت سخنرانی ایشان عنوان کرد و با اعلام اینکه گاهی ما به حساب انقلابی بودن حرف هایی می زنیم که ممکن است خارج از مدار شرع و دین باشد، گفت: در آن دیدار شعاری سر داده شد که رهبر انقلاب تذکری مبنی بر اینکه برخوردها و تصمیمات با مجرمین قاطع، اما عادلانه خواهد بود، دادند.

آیت الله دژکام همچنین با بیان اینکه نگاه رهبر انقلاب اسلامی به اینکه امروز و فردا می گذرد نیست، اظهار داشت: نگاه آقا این است که می خواهیم تمدن اسلامی بسازیم لذا باید توجه داشت که در تمدن سازی اسلامی هر کاری که انجام می دهیم باید در چارچوب عدالت باشد ولو اینکه دشمن در این چارچوب رفتار نکرده باشد.

آیت الله دژکام در خطبه های نماز جمعه شیراز

وی در ادامه به ایام ذیحجه اشاره کرد و گفت: ایامی که در آن قرار داریم ایام دعا و مناجات با خدا است؛ حضرت موسی سی روز در کوه طور، خدا را مناجات و عبادت کردند، خداوند متعال 10 روز را اضافه کردند تا این حضرت باز هم به عبادت و مناجات خدا بپردازند.

این استاد اخلاق با اشاره به نزدیکی روز عرفه و عید قربان، اظهار داشت: مرحوم کفعمی دعایی در کتاب بلدالامین از امام سجاد نقل کرده که در ابتدا و پایان این دعا، از امام زمان یاد شده که دعا در حقِ حضرت و پیروان اواست.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه زمین از بی عدالتی در رنج است، گفت: گاهی مسائل و مشکلات چنان مشغولمان می کند که غافل می شویم از اینکه دور و برمان چه می گذرد.

امام جمعه شیراز به ظلم هایی که در کشورهایی چون بحرین، یمن و غیره می شود نیز اشاره کرد و اذعان داشت: ما هم از بیرون مشکلاتی داریم و عده ای نیز از داخل کشور به ما ظلم می کنند؛ اما این ها در مقایسه با سختی ها و ناملایمتی های دیگر کشورهایی که امنیت ندارند ناچیز است.

آیت الله دژکام اظهار داشت: همه عالم منتظر کسی است که با آمدنش ظلم را برچیند، اما خود ما هم باید به آنچه در دعاها از خدا می خواهیم عمل کنیم.

وی در پایان با اشاره به ایام شهادت امام محمدباقر(ع) گفت: در مساجد و حسینیه هایتان کاری کنید که آل سعود و دیگر دشمنان بدانند اگر در بقیع گریه کنی نیست و بقیع را خراب می کنند؛ ما اینجا چراغ برای امام حسن، امام باقر، امام سجاد و امام صادق علیهم السلام روشن و هیئات را برپا کنیم.