رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: بسیاری از مردم تصور می کنند این نهاد هنگام وقوع سیل، زلزله یا بحرانی که در کشور رخ می دهد به امداد و نجات می پردازد در صورتی که جمعیت هلال احمر از جنس مردم و به آنها تعلق دارد و در همه موقعیت ها به یاری آنها می شتابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ دکتر شهاب الدین صابونچی گفت:جمعیت هلال احمر از جنس مردم است.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان اظهار داشت: در جمعیت هلال احمر مسئولیت ها تقسیم شده و همه واحدها تکمیل کننده، فعالیت همدیگر هستند.

وی تاکید کرد: کسانی که در این جمعیت مسئولیت قبول می کنند باید تجربیات گذشته خود را برای تکمیل نقاط قوت و از بین بردن ضعف های احتمالی بکار بگیرند.

همچنین عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم گفت: هر سازمانی اهدافی برای خود تعیین کرده که رسیدن به این اهداف بر اساس منابع آن انجام می شود.

حمزه فرج اللهی مقدم افزود: در بین منابع هر سازمان، سرمایه های انسانی به سبب نقشی که پیشبرد اهداف دارد از اهمیت خاصی برخوردار هستند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان لرستان هم در سخنانی گفت: تمام موفقیت ها امروز انقلاب اسلامی مرهون اتحاد و همدلی اقوام مختلف است.

حجت الاسلام محمد پیروزی فر اضافه کرد: مردم استان کردستان پنج هزار و 400 شهید تقدیم آرمان های انقلاب اسلامی کردند و در راه پیروزی انقلاب و دفاع مقدس مجاهدت های زیادی انجام دادند.

مدیرعامل سابق جمعیت هلال احمر استان کردستان نیز گفت: با توجه به اهمیت توسعه زیرساخت ها در پنج سال گذشته مساحت انبارهای این جمعیت با 130 درصد افزایش به هشت هزار و 500 مترمربع رسید.

حسن خدابنده لو اظهار داشت: با توجه به نیاز مبرم استان به مجتمع انباری و لجستیک امداد و نجات جهت پشتیبانی از عملیات های امداد و نجات، مجموعه انباری به مساحت 12 هزار و 500 مترمربع نیز خریداری و به فضای امدادی استان اضافه شد.

در پایان این آیین محمدباقر محمدی به عنوان سرپرست جمعیت هلال احمر کردستان معرفی و از تلاش های حسن خدابنده لو قدردانی شد.

محمدباقر محمدی دارای مدرک کارشناسی ارشد است و 24 سال سابقه خدمت در جمعیت هلال احمر را دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام از سال های 88 تا 91، نماینده جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی در کشور افغانستان، سرپرست درمانگاه قندهار، 2 دوره معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان لرستان 85 تا 88 و 95 تا 97 را در کارنامه خود دارد.

دکتر حسن خدابنده لو از سال 1384 به عنوان رئیس شعبه شهرستان کامیاران وارد جمعیت هلال احمر کردستان شد، از سال 85 تا 92 به عنوان معاون جوانان این جمعیت فعالیت کرد و از سال 92 در سمت مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان قرار دارد.