رئیس پارک علم و فناوری کردستان گفت: 21 مورد ثبت اختراع، 4 مورد ثبت علائم تجاری، 31 مورد محصولات نمونه‌سازی شده و 30 مورد محصول در طول این 5 سال فعالیت پارک راهی بازار شده است.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان ؛خالد سعیدی صبح امروز در جمع اصحاب رسانه از اشتغال زایی687 نفر  در پارک علم و فناوری خبر داد.

وی گفت:این پارک نمونه ای از یک پارک بین المللی و در ایران از آن به عنوان منطقه آزاد نام برده می شودکه تمام قوانین حاکم بر منطقه آزاد در پارک علم و فناوری وجود دارد و موضوعی که از خارجی ها کسب کرده ایم توسعه کسب و کارهای جدید  و راه اندازی شرکت های جدید و ایجاد مشاغل پردرامد است.

رئیس پارک علم و فناوری کردستان با بیان اینکه فعالیت این حوزه در استان کردستان تاریخچه 5 ساله دارد،گفت: در حال حاضر 20 نفر نیرو در این پارک مشغول به فعالیت است.

خالدسعیدی اضافه کرد:گسترش همکاری تعامل با بخش‌های مختلف دانشگاهی،توسعه فرهنگ نوآوری و فناوری ،توسعه زیرساخت‌های فیزیکی، نظارت و تضمین کیفیت،توسعه و فرهنگ کسب و کارهای فناورانه در منطقه و توسعه نظام اطلاع‌رسانی ازجمله سیاست ها و اهداف این پارک‌ها در کل کشور است.

 وی به اقداماتی که در این پارک به دست امده اشاره کرد و گفت:در مرکز رشد 115 واحد فناور وجود دارد که اشتغال زایی در این مناطق 687 نفر و میزان حمایت هایی مالی 3 میلیارد تومان  بوده و همچنین گردش مالی کل این واحد ها 48 میلیارد تومان بوده است .

رئیس پارک علم و فناوری کردستان در بیان بودجه پارک گفت:بودجه این پارک در سال گذشته 68 درصد بوده است و در سال جاری به 82.5 درصد رسید که این افزایش از طریق مجلس در ردیف اعتبارات از محل تملک دارایی برای پارک علم و فناوری گرفته شد.

وی با تاکید براینکه گردش مالی واحدهای فناوری 256 هزار میلیون ریال بوده است، افزود: میزان صادرات محصولات فناوری 248 هزار دلار بوده است.