تفاهم‌نامه همکاری برگزاری پنج رویداد بزرگ فرهنگی هنری در کرمانشاه به امضا مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی و سرپرست شهرداری کرمانشاه رسید.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، سرپرست شهرداری کرمانشاه در مراسم امضای تفاهم‌نامه رویداد فرهنگی با اشاره به همکاری شهرداری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی در برگزاری این پنج رویداد فرهنگی، گفت: این همکاری گام مهمی در راستای پیشگیری از موازی کاری در اجرای برنامه‌های فرهنگی است.

لعل بخش ضمن تأکید بر هم‌افزایی صرفه‌جویی اقتصادی در اجرای برنامه‌های مشترک ادارات همسو، ابراز داشت: صنعت گردشگری کرمانشاه می‌تواند سهم بسزایی در رونق اقتصادی کرمانشاه داشته باشد.

برگزاری جشنواره‌های ملی عکس، فیلم کوتاه و نمایش عروسکی در کرمانشاه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه پنج برنامه فرهنگی اجرایی با انعقاد این تفاهم‌نامه مشترک را شامل سه جشنواره ملی عکس، پوستر و کاریکاتور و نیز دو جشنواره ملی فیلم کوتاه و نمایش عروسکی عنوان کرد و افزود: نکته مهم در برگزاری این پنج رویداد حضور انجمن‌های تخصصی هنری به‌عنوان مجریان جشنواره خواهد بود.

حجت‌الاسلام رحیم جعفری با اشاره به همکاری سه دستگاه شهرداری، میراث فرهنگی و ارشاد در برگزاری این رویدادها، اظهار داشت: این پروژه گام بسیار مهمی در راستای تداوم همکاری‌های بعدی این سه دستگاه محسوب می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه

تاکنون از ظرفیت‌های کرمانشاه در مسیر رونق اقتصادی خوب استفاده‌نشده است

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه نیز در ادامه این نشست از همکاری سه دستگاه شهرداری، میراث فرهنگی و ارشاد در برگزاری این پنج رویداد به‌عنوان یک اتفاق مبارک در استان یادکرد و افزود: این برنامه می‌تواند شروع خوبی برای همکاری‌های بعدی باشد و بتوانیم در آینده برنامه‌های مشترک بیشتری را اجرا کنیم

جلیل بالایی خاطرنشان ساخت: به‌طورمعمول وجود ظرفیت و پتانسیل در یک منطقه با مشکلات آن منطقه رابطه عکس دارد، به‌طوری‌که در یک منطقه با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بی‌شمار باید مشکلات حداقل باشد، اما شاهدیم این رویه در استانی مانند کرمانشاه برعکس است و باوجود پتانسیل‌های بی‌شمار در استان با مشکلات بسیاری به‌ویژه بیکاری مواجه هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بر لزوم تدوین تقویم رویداد فرهنگی کرمانشاه برای سال آینده تأکید کرد و افزود: این همکاری می‌تواند برای تدوین این تقویم ادامه داشته باشد و بتوانیم برنامه‌های فرهنگی را طبق برنامه زمان‌بندی از پیش تعیین‌شده برای سال آینده داشته باشیم.