رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد از فعالیت 95 تشکل فرهنگی، مذهبی و قرآنی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، حجت ­الاسلام صادق جعفرپور در سخنانی از فعالیت 95 تشکل فرهنگی، مذهبی و قرآنی در شهرستان بروجرد خبر داد.

وی گفت: این تشکل‌ها در قالب هیئت‌های مذهبی، کانون‌های فرهنگی تبلیغی، انجمن‌های اسلامی و مؤسسات و خانه­ های قرآنی در سطح شهر و روستاهای شهرستان بروجرد در حال فعالیت هستند و در اجرای برنامه­ های فرهنگی و مذهبی در منطقه با این اداره نیز همکاری خوبی دارند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد تصریح کرد: همکاری در اجرای طرح اوقات فراغت، اجرای طرح‌های قرآنی، برگزاری مسابقات فرهنگی و قرآنی، تولید نشریات و وبلاگ ­نویسی، برگزاری مراسم در مناسبت‌های ملی و مذهبی و همکاری با اداره تبلیغات اسلامی شهرستان، از اهم فعالیت‌های این تشکل‌ها در سطح شهر و روستاهای بروجرد است.

10 موسسه، 15 شعبه و 12 خانه قرآنی در بروجرد فعال است

صادق جعفرپور در ادامه سخنان خود گفت: هم اکنون در شهرستان بروجرد 10 موسسه قرآنی، 15 شعبه و 12 خانه قرآن شهری و روستای و 80 جلسه قرآنی خانگی در راستای نشر فرهنگ قرآنی فعالیت دارند.

وی افزود: قرآن مجید، برترین و آخرین پیام خداوند و بزرگ ترین گوهر گرانبهای به جای مانده از پیامبر گرامی اسلام(ص) سرچشمه جوشان معارف اسلامی و اقیانوس بیکران حقایق است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد با اشاره به جایگاه والای تفکر و تدبر در دین اسلام، بیان کرد: شکل گیری شخصیت و هویت دینی افراد بسته به تفکر و تدبر در مبادی دینی دارد.

از برنامه‌های دینی و قرآنی استقبال خوبی شده است

حجت‌الاسلام جعفرپور تصریح کرد: پتانسیل بالای فرهنگی و مذهبی در این شهرستان باعث شده که استقبال خوبی از برنامه های دینی به‌ ویژه امور قرآنی داشته باشیم.