مدیرکل کمیته امداد اصفهان گفت: ۲۷ درصد از صدقه مردم نیکوکار استان اصفهان در سال ۹۷ صرف مسکن نیازمندان می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محمدرضا متین پوربیان داشت: 27 درصد از صدقه مردم استان اصفهان در سال جاری برای کمک به مسکن نیازمندان و مابقی آن درزمینهٔ معیشت، درمان، تحصیل، جهیزیه، ازدواج و امور فرهنگی هزینه می‌شود.

وی افزود: کمک به تأمین مسکن  نیازمندان یکی از مهم‌ترین برنامه های کمیته امداد برای توانمند سازی جامعه تحت حمایت است.

وی بابیان اینکه هزینه کرد صدقه بر مبنای قواعد شرعی فقط درزمینهٔ رسیدگی به امور نیازمندان مجاز است، گفت: هرسال برای حمایت از این اقشار و بر اساس نیازهای ضروری و کمبودهای موجود در جامعه تحت حمایت کمیته امداد در استان، صدقه جمع‌آوری‌شده توسط این نهاد تقسیم‌بندی می‌شود.

متین پور گفت: صدقه‌ای که امسال در استان اصفهان جمع‌آوری می‌شود درزمینهٔ معیشت، درمان، تحصیل، جهیزیه و ازدواج، مسکن و امور فرهنگی مددجویان تحت حمایت این نهاد در استان هزینه می‌شود.

وی کمک به تأمین مسکن  را یکی از مهم‌ترین برنامه های کمیته امداد برای توانمند سازی جامعه تحت حمایت دانست و گفت: ۲۷ درصد از صدقه مردم نیکوکار استان اصفهان در سال ۹۷ به این منظور مصرف خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان بابیان اینکه تسهیل ازدواج نیازمندان از اولویت‌های این نهاد است، گفت: ۱۸ درصد از صدقه در سال ۹۷ برای پرداخت کمک‌هزینه ازدواج و جهیزیه مددجویان تحت حمایت این نهاد اختصاص‌یافته است.

وی از هزینه کرد ۱۴ درصد از صدقه مردم نیکوکار اصفهان در سال ۹۷ درزمینهٔ بهداشت و درمان نیازمندان خبر داد و گفت: ارائه خدمات ویژه به سالمندان، کمک به رفع سوءتغذیه، کمک به پرداخت فرانشیز و خدمات ویژه درمان در مناطق محروم شهری و روستایی و کمک به ارتقا شاخص‌های بهداشتی نی موارد اصلی هزینه کرد صدقه درزمینهٔ بهداشت و درمان مددجویان اصفهانی است.

متین پور دو و نیم درصد از منابع صدقه سال جاری را برای پرداخت کمک‌هزینه تحصیل به دانش آموزان، دانشجویان و طلاب نیازمند اعلام کرد و افزود: ۱۴ درصد از صدقه جمع‌آوری‌شده در استان نیز برای ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اصفهان هزینه خواهد شد.

اصفهان- مدیر کل کمیته امداد

وی پرداخت کمک‌های موردی و تأمین لوازم ضروری زندگی را از دیگر خدماتی اعلام کرد که با صدقه مردم اصفهان به اقشار آسیب‌پذیر تحت حمایت کمیته امداد ارائه می‌شود و افزود: سهم این سرفصل در سال ۹۷ چهارده و نیم درصد از صدقه جمع‌آوری‌شده خواهد بود.

متین پور به‌ضرورت هم‌افزایی منابع همه خیریه‌ها و فعالان امر خیر و احسان در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: ۱۰ درصد از منابع حاصل از صدقه در استان اصفهان درزمینهٔ هم‌افزایی و تعامل با خیریه‌ها هزینه خواهد شد و حل مشکلات مددجویان تحت حمایت در زمینه‌هایی مانند پیوند کلیه، جراحی قلب، تأمین مسکن، اشتغال و... تسهیل می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان بابیان اینکه ۱۰۰ هزار خانوار تحت حمایت این نهاد هستند، گفت: متأسفانه سهم هر خانوار از صدقه جمع‌آوری‌شده در استان اصفهان ماهیانه در حدود ۲۰ هزار تومان است که با توجه به گستردگی نیازهای مددجویان، تنها درصد کمی از مشکلات این نیازمندان را پوشش می‌دهد.