شهردار آبادان گفت: پروژه‌های زیربنایی و عمرانی شهرداری آبادان با اعتبار ۴۵۰ میلیارد ریال کلنگ زنی شد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، حسین حمید پور اظهارکرد: سه پروژه طی تفاهمنامه‌ای با منطقه آزاد اروند در راستای سیاست گذاری کلان شهر آبادان و ایجاد توسعه پایدار، توسعه زیرساخت‌های اساسی و زیربنایی در مناطق حاشیه‌ای با مشارکت منطقه آزاد اروند و منابع دولتی فعال هستند.

وی ادامه داد: امروز شاهد کلنگ زنی سه پروژه دیگر در ذوالفقاری، شطیط و علوانیه به مبلغ ۴۵۰ میلیارد ریال در مناطق کم برخوردار و حاشیه‌ای بودیم.

شهردار آبادان با بیان این که در دوره  جدید شورا و شهرداری آبادان توسعه حاشیه شهر مورد توجه قرار گرفته است، ذکر کرد: سیاست‌هایی که شورای شهر تاکید کرده این است که ابتدا باید مناطق حاشیه را به آن زیر ساخت‌ها و توسعه لازم برسانیم و بعد به هسته مرکزی رسیدگی شود.     

وی عنوان کرد: انتظارمان از مردم و مسئولان و مدیران شهری آن است که مدیریت هماهنگ شهری را در نظر داشته باشند تا با مدیریت شهری و همکاری آبادان را به آن جایگاه عمرانی لازم برسانیم. 

شهردار آبادان خواستار همکاری بیشتر دستگاه های اجرایی با شهرداری آبادان شد و گفت: برخی از دستگاه های اجرایی مانند آبفا، مخابرات، اداره گاز و سازمان برق، زیرساخت های شهری را کامل نکردند که این مشکل روند ساماندهی زیرساخت ها را در شهر آبادان کند می کند.

وی اظهار کرد: توسعه خدمات شهری با هدف بالا بردن سطح رفاه اجتماعی و ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در محدوده شهری آبادان است و اگر نتوانیم زیر ساخت‌های لازم با خدمات عمومی مناسب را ایجاد کنیم سرمایه گذار به شهر ورود نمی‌کند.