مسئول واحد تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت:با حضور فخرالدین دوست محمد،کارگاه تخصصی کارتون و کاریکاتور با موضوع "از ایده تا اجرا " در سنندج ویژه هنرمندان کارتونیست کردستانی و کرمانشاهی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛وریا هاشمی از برگزاری کارگاه تخصصی کاریکاتور "از ایده تا اجرا" در شهر سنندج خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبرگفت: دراین کارگاه که هنرمندان کارتونیست کرمانشاه وکردستان نیز حضور دارند مؤلف کتاب «دنیای وارونه من » استاد فخرالدین دوست محمد از کارتونیست های مطرح کشور از استان کرمانشاه به عنوان مدرس کارگاه مراحل تولید یک اثر کارتون و کاریکاتور را از ایده تا اجراء بیان و سپس شرکت کننده گان در کارگاه به تولید اثر می پردازند.

 مسئول واحد تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان هدف از برگزاری این کارگاه را درکنار ایجاد تعامل و تبادل اندیشه بین هنرمندان دو استان کردستان و کرمانشاه  ارتقاء سطح فنی هنرمندان شرکت کننده عنوان کرد افزود: این کارگاه در ادامه کارگاه های برگزار شده و با فراهم آوری شرایط لازم فعالیت هنرمندان این رشته در دو استان غربی کشور برگزار می شود .

هاشمی با اشاره به ظرفیت های بسیار بالای استان در حوزه هنر کارتون و کاریکاتور گفت: در طول چند سال اخیر با تشکیل خانه کارتون و کاریکاتور و با حضور هنرمندان مطرح ضمن برگزاری جشنواره های استانی و کشوری با موضوع های سبک زندگی و فرهنگ شهروندی  زمینه حضوراین هنرمندان در جشنواره های داخلی و خارجی بیش از پیش فراهم وعلاوه بر برگزاری منظم جلسات و نشست های مربوط به هنرمندان این رشته تا کنون چندین دوره آموزشی کاریکاتور در سنندج برگزار و شرایط لازم حضور هنرمندان استان در ورک شاپ های برگزار شده در خارج از استان همچون کرمانشاه و خراستان شمالی نیز فراهم گردیده است .

وی تصریح کرد : براساس برنامه ریزی صورت گرفته ان شاء ا... در هفته آینده نیز کارگاه دیگری با حضور یکی از چهره های مطرح بین المللی کارتون و کاریکاتور در سنندج برگزار می گردد که در آن کارگاه نیز سعی داریم تا هنرمندان کارتونیست استان های همجوار را نیز دعوت نماییم که اطلاعات مربوط به آن نیز پس از نهایی شدن موضوع اعلام می گردد .

مسئول واحد تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان با اشاره به فعالیت های واحد تجسمی استان کردستان در سال 97 گفت : براساس برنامه ریزی های صورت گرفته برگزاری ورک شاپ های تولید محور در تمامی رشته های تجسمی و حرکت به سمت تولید آثار هنری و توجه جدی به اقتصاد هنر از طریق فراهم نمودن شرایط عرضه آثار هنرمندان تجسمی در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم با همکاری هنرمندان و حمایت هایی که از طرف حوزه هنری صورت می گیرد شاهد تحقق این اهداف باشیم .

هاشمی در پایان افزود :در این کارگاه حدود 40 هنرمند کارتونیست استان کردستان و کرمانشاه روز سه شنبه 23 مرداد ماه 97 در دو نوبت صبح و بعد ازظهر از ساعت 10 تا 12 و بعد ازظهر از ساعت 16 تا 18 حضور و به خلق اثر می پردازند.