سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان استان طی امروز و فردا (چهارشنبه) بارانی همراه با وزش باد و دریا مواج است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مازیار غلامی امروز با اعلام این خبر اظهار داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت توده هوای خنک و بارش زا در منطقه است که بر این اساس طی امروز و فردا شرایط برای ابرناکی، مه آلود بودن هوا، بارندگی و وزش باد (پاره ای نقاط شدید)، احتمال رعد و برق و مواج بودن دریا مهیاست.

وی ادامه داد: از روز پنجشنبه بتدریج با استقرار هوای پایدار ، آسمان به طور غالب آفتابی و روند افزایش نسبی دما مورد انتظار است.

وی آسمان امروز گیلان را نیمه ابری تا ابری و مه آلود، بعضی ساعت ها بارندگی و وزش باد (پاره ای نقاط شدید) ، احتمال رعد و برق، در دامنه های جنوبی کمی تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد، بارندگی پراکنده عنوان و برای فردا نیز همین وضعیت را پیش بینی کرد.

طی امروز و فردا شرایط دریا برای شنا مناسب نیست

غلامی افزود: طی امروز و فردا شرایط دریا برای شنا مناسب نیست و برای فردا ارتفاع موج بین 150 تا 80 سانتیمتر خواهد بود.

وی بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته را با 28 درجه مربوط به بندرآستارا و کمینه دما را با 13 درجه مربوط به دیلمان عنوان کرد.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: بیشترین میزان بارش باران در استان طی شبانه روز گذشته با 5.6 میلیمتر مربوط به تالش و پس از آن بندرکیاشهر و ماسوله با 3.7 میلیمتر بوده است.