مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری هرمزگان از نصب و راه اندازی 90 دوربین تصویری ترافیکی پلاک خوان و پایش تصویری در سطح معابر استان هرمزگان به منظور روان سازی بهتر و افزایش ایمنی ترددات جاده ای و در صورت ضرورت نظارت و کنترل بار ترافیکی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عزیزاله کناری در جلسه کمیته فنی استقرار و بهره برداری از سامانه های هوشمند نظارتی استان هرمزگان که با حضور فرماندار شهرستان میناب به منظور بررسی و تصویب طرح هوشمندسازی شهرهای این شهرستان برگزار شد، عنوان کرد: در این جلسه مقرر گردید که در سطح شهرهای شهرستان میناب تعداد ۲۳ دستگاه دوربین نظارتی شامل ۱۱ دوربین پلاک خوان و ۱۲ دوربین نظارتی تا پایان سال جاری نصب و راه اندازی شود.

وی ادامه داد: تقریبا تمامی معابر برون شهری استان به دوربین های ترافیکی مجهز یا در حال مجهز شدن هستند و برای این منظور از ۹۰ دوربین شامل 79 دوربین پلاک خوان و 11 دوربین نظارتی استفاده شده است. 

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: با بهره گیری از این دوربین ها امکان روان سازی و مدیریت بهتر و نظارت و نظم بخشی بیشتر در معابر فراهم می شود که این امر می تواند در افزایش رضایتمندی شهروندان و کاهش حوادث جاده ای موثر باشد.