رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت:82درصد از زمینهای آبی شهرستان دهگلان مجهز به سیستمهای نوین آبیاری است که این امار دو برابر میانگین استان و چندین برابر متوسط کشوری است.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان ؛خالد جعفری گفت:82 درصد زمین های آبی شهرستان دهگلان مجهز به سیستم های نوین آبیاری است که دو برابر میانگین استان و چندین برابر متوسط کشوری است.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در دومین جلسه شورای اداری شهرستان دهگلان که با حضور معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان برگزار شد گفت :در خصوص آب اقدامات خوبی در این شهرستان انجام شده و احداث سد سنگ سیاه و سد سورال و قوچم مؤید این موضوع است.

خالد جعفری گفت:در بحث گندم باید شکر گزار  باشیم زیرا برداشت ها بیش از پیش بینی ها بوده است و  مدیریت خوب مزرعه، کاشت به موقع و استفاده از ارقام اصلاح شده ،مبارز با آفات و علفهای هرز و از همه مهم تر لطف خداوند و بارش مناسب باران در بهار شرایط را برای تولید گندم فراهم کرد.

وی با بیان اینکه تا روز گذشته 912 هزارتن خرید گندم توسط سیلوها و مراکز تعاون روستایی انجام شده گفت:خرید این مقدار گندم نشان از اعتماد مردم به دولت است و به یاری خداوند جشن شکرگزاری در خصوص گندم در استان برگزار خواهد شد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان افزود:در حال حاضر در شهرستان دهگلان شش سردخانه و ده انبار فنی محصولات کشاورزی وجود دارد و شش سردخانه دیگر هم در دست احداث است.

خالد جعفری با اشاره به اینکه آینده روشنی در انتظار شهرستان دهگلان است گفت:این شهرستان اقتصادی رو به رشدی خواهد داشت و مؤید این موضوع احداث واحدهای چندین هزار راسی دام سنگین در این شهرستان است.

وی بیان کرد :تولید علوفه و همچنین کاه گندم زمینه ای مناسب برای توسعه دامپروری و افزایش تولید گوشت قرمز فراهم می کند.

در ادامه شورای اداری شهرستان دهگلان و حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در این شهرستان دهگلان در ملاقات عمومی ضمن شنیدن مسائل و مشکلات کشاورزان بر پیگیری درخواست و مطالبات کشاورزان شهرستان دهگلان تاکید کردند.

مهندس جعفری تاکید کرد:مدیران جهاد کشاورزی در شهرستانهای استان باید نسبت به انعکاس خواسته و مطالبات کشاورزان در شهرستانها در راستای رفع دغدغه بهره برداران این بخش اقدام کنند.