پیکر ناصر وثوقی پزشک و پیکرتراش آستارا با شرکت مسئولان و اهالی فرهنگ و هنر تشییع و در آرامستان این شهرستان به خاک سپرده شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا روز دوشنبه در آئین خاکسپاری این هنرمند گفت: وثوقی متولد 1320بود و پس از چندین دهه فعالیت هنری در رشته های پیکرتراشی و نقاشی، در سن 77 سالگی به علت بیماری و کهولت سن، چهره در نقاب خاک کشید.

شاپور تشرینی افزود: سردیس استاد شهریار شاعر برجسته کشور از آثار این هنرمند فقید است و در سال 1374 با حضور او و در آئین گرامیداشت این شاعر پرآوازه در تبریز رونمایی شد.

وی بیان کرد: مجسمه های یادگار مانده از او اغلب بر روی چوب حک شده و چندین نمایشگاه نقاشی او نیز در آستارا و شهرستان های مختلف کشور برگزار شده است.

طاهر خیامی از نویسندگان پیشکسوت آستارا نیز در معرفی این هنرمند گفت: وثوقی علاوه بر طبابت و فعالیت های هنری، خیر بود و با فعالیت های خیرخواهانه، نامی نیک از خود بر جای گذاشت.

وی افزود: این مرحوم در اوایل دهه هفتاد مسئول کانون هنر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا بود و علاوه بر ویزیت رایگان مردم به عنوان پزشک، در رشته های نقاشی و پیکرتراشی شاگردان زیادی تربیت کرده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و 400 هنرمند در هفت انجمن هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آن فعالیت می کنند.