مدیرکل کمیته امداد اصفهان از اهدای ۸۵۰ کمک‌هزینه جهیزیه و ازدواج به مددجویان کمیته امداد اصفهان خبر داد

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محمدرضا متین پورگفت: 850 کمک‌هزینه جهیزیه و ازدواج در سالروز ازدواج مبارک امام علی (ع) و حضرت زهرا (س)، با هزینه‌ای بیش از سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به نوعروسان و فرزندان پسر مددجویان کمیته امداد اصفهان اهدا شد.

وی افزود: تسهیل در ازدواج نیازمندان تحت حمایت از برنامه‌های مهم و اولویت‌های این نهاد در همه سال‌های فعالیت خود بوده است.

متین پور ازدواج را سنت حسنه پیامبر اکرم (ص) بیان کرد و گفت: کمک به این امر خجسته علاوه بر اجر معنوی و ثواب اخروی، گامی در جهت ریشه‌کنی فقر و خودکفایی جامعه تحت حمایت این نهاد است.

وی میزان کمک این نهاد در زمینهٔ ازدواج نیازمندان را در ماه‌های سپری‌شده از سال جاری بیش از سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: این مبلغ در قالب بیش از ۸۵۰ کمک‌هزینه جهیزیه و ازدواج به نوعروسان و فرزندان مددجویان در شرف ازدواج پرداخت شد.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان بابیان اینکه منابع لازم برای پرداخت این کمک‌هزینه از محل اعتبارات دولتی و همچنین کمک‌های مردم شریف اصفهان تأمین‌شده است، گفت: با وضعیت اقتصادی کنونی و در شرایطی که قیمت کالاها و خدمات مربوط به ازدواج افزایش‌یافته است برای کمک مؤثر به خانواده‌های نیازمندان و حفظ عزت و آبروی نوعروسان تحت حمایت این نهاد به مشارکت بیشتر مردم خیر و فداکار اصفهان نیازمند هستیم.