مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه اولین آسیب اجتماعی استان را حاشیه‌نشینی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 227 هزار حاشیه‌نشین در کرمانشاه داریم که به لحاظ این شاخص با توجه به نسبت جمعیتی استان در رتبه دوم کشوری قرار داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، علیرضا گودرزی در کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی استان در خصوص وضعیت حاشیه‌نشینی کرمانشاه، ابراز داشت: با توجه به وجود 1200 هکتار بافت حاشیه ازنظر وسعت این مناطق در جایگاه سوم کشور قرار داریم.

گودرزی با اشاره به وجود نگاه اجتماعی و مشارکت مردم در حل معضل مناطق حاشیه‌نشین، گفت: در حال حاضر در 10 محله حاشیه‌نشین شهر دفاتر تسهیل گری ایجادشده و در این زمینه در سال گذشته دو میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد.

وی از اختصاص هشت میلیارد تومان اعتبار در بحث مقابله با آسیب‌های اجتماعی به استان خبر داد و افزود: قرار است بخشی از این اعتبار صرف خرید تجهیزات ورزشی برای مناطق حاشیه‌ای شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه از احصاء 48 زمین خاکی جهت ایجاد زمین‌بازی در مناطق حاشیه‌ای خبر داد و افزود: از محل اعتبارات سال 97 نیز 60 زمین خاکی دیگر در مناطق روستایی استان جهت فعالیت‌های ورزشی تأمین خواهد شد.

وی افزود: تلاش ما این است بتوانیم برای هر 500 خانوار یک زمین خاکی با یکسری امکانات ورزشی جهت غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان تهیه کنیم و بیش از 100 زمین خاکی ورزشی در مناطق حاشیه‌ای و روستایی استان احداث می‌شود.

بیکاری و حاشیه‌نشینی مادر بسیاری از آسیب‌ها در کرمانشاه

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه با اشاره به زنجیروار بودن آسیب‌های اجتماعی گفت: برخی آسیب‌ها ازجمله بیکاری و حاشیه‌نشینی موجب تشدید آسیب‌های دیگر می‌شود و در این راستا باید همه آسیب‌ها باهم دیده شوند.

گودرزی از اعتیاد به‌عنوان معضل دیگر استان یادکرد و گفت: در یک طرح ضربتی 1135 معتاد متجاهر از سطح استان جمع‌آوری و به اردوگاه چشمه سفید منتقل شدند که در حال ساماندهی آن‌ها هستیم.

وی در ادامه به کاهش هفت‌دهم درصدی طلاق در استان طی سال گذشته اشاره کرد و افزود: این کاهش در حالی است که در کشور شاهد افزایش طلاق بوده‌ایم و نشان می‌دهد در استان اقدامات خوبی در این حوزه صورت گرفته است.