حجت‌الاسلام رحیم جعفری در پاسخ به انتقاد جامعه تئاتر کرمانشاه، مبنی بر کمرشکن بودن اجاره‌ بهای "تئاتر شهر" گفت: این مرکز یک ظرفیت اقتصادی برای وزارت ارشاد محسوب می‌شود و قرار نبوده تئاتر شهر" مختص به حوزه تئاتری کرمانشاه باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه در حاشیه نشست خبری در واکنش به کمرشکن بودن اجاره‌ بهای تئاتر شهر برای انجمن هنرهای نمایشی کرمانشاه، ابراز داشت: میزان و نحوه واگذاری تئاتر شهر، طی یک مزایده به انجمن هنری استان واگذارشده و این مبلغ اجاره‌ بها نیز به خزانه وزارت ارشاد واریز می‌گردد.

وی در پاسخ به این سؤال که تئاتر شهر کرمانشاه، ماهیتاً بر اساس ایجاد فضای اختصاصی برای رشد و تعالی هنرمندان این عرصه در کرمانشاه ایجادشده است، اظهار داشت: کارکرد اصلی تئاتر شهر کرمانشاه با رویکرد اقتصادی به وجود آمد و این بدین معنا نبوده که تئاتر شهر برای تئاتریان باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه ادامه داد: انجمن نمایش استان از پرداخت این اجاره‌بها راضی هستند و مشکلی ندارند.

گفتنی است که بنا بر مصاحبه خبرگزاری موج کرمانشاه با مسئول تئاتر خیابانی استان، انجمن نمایش کرمانشاه در ازای تملک و اجاره تئاتر شهر کرمانشاه، سالانه می‌بایست با احتساب تصفیه حامل‌های انرژی مبلغی حدود 200 میلیون تومان را به خزانه ارشاد واریز کرده و به همین دلیل سالن‌های این مرکز هنری، برای تأمین هزینه‌ها به اجرای کنسرت‌های مختلف روی آورده‌اند.