نظام ارجاع دانشگاه علوم پزشکی گیلان با توجه به قابلیت اتصال برنامه به سامانه سیب و برنامه مدیریت بیمارستانی، از سوی وزارت بهداشت به عنوان بهترین تجربه استقرار نظام ارجاع در کشور معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان؛ در نشست ویدئو کنفرانس معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با دانشگاه های علوم پزشکی کشور، برنامه نظام ارجاع الکترونیک گیلان به عنوان بهترین تجربه استقرار نظام ارجاع اکترونیک در کشور معرفی شد.

دانشگاه علوم پزشکی گیلان پس از استان گلستان دومین دانشگاه علوم پزشکی در کشور است که با ایجاد زیر ساخت های لازم موفق به استقرار صحیح نظام ارجاع شدع است اما با توجه به قابلیت اتصال برنامه نظام ارجاع در گیلان به دو برنامه مهم حوزه سلامت؛ سامانه سیب و برنامه مدیریت بیمارستانی، به عنوان بهترین تجربه استقرار نظام ارجاع در کشور معرفی شد. در حال حاضر این برنامه در 2 شهرستان صومعه سرا و ماسال راه اندازی شده است. 

گفتنی است؛ برنامه نظام ارجاع الکترونیک گیلان، قابلیت اتصال به سامانه سیب و برنامه مدیریت بیمارستانی (HIS ) را داراست و این قابلیت ها سبب شده است، تا از آن به عنوان بهترین تجربه استقرار نظام ارجاع در کشور یاد شود.

 "نظام ارجاع الکترونیک خدمات پزشکی" یعنی بیماران تحت پوشش بیمه باید طبق مراحل وضع شده که شروع آن با پزشک خانواده است، مورد درمان قرار گیرند.

در واقع، پزشک عمومی و تیم وی مسوولیت کامل سلامت افراد و خانوارهای تحت پوشش خود را بر عهده داشته و پس از ارجاع افراد به سطوح تخصصی بالاتر نیز مسوولیت پیگیری و بازخورد ارجاع آنان را بر عهده خواهند داشت، استقرار این برنامه سبب خواهد شدخدمات با کیفیت تری از درمان و با سرعت و دقت بیشتری در بستر سامانه های الکترونیکی برای مردم انجام شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها