سرهنگ محمدرضا آمویی گفت: رسانه‌ها در ایجاد، حفظ و ارتقا نظم و امنیت باید با نگاه هوشیارانه عمل کرده و بسط و تقویت نظم و امنیت، پیشگیری از وقوع جرم و حتی شناسایی موارد وقوع در نقش بازوی توانمند نیروی انتظامی ظاهر شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، سرهنگ محمدرضا آمویی در نشستی با حضور فرمانده انتظامی، از نقش رسانه‌ها در آموزش جامعه به سمت محترم شمردن نظم و امنیت یادکرد و افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف معاونت اجتماعی و رسانه‌ها، تنظیم رفتار و عمومی‌سازی آن در مناسبات اجتماعی بر پایه الگوها و معیارهای زندگی اجتماعی است.

وی نیروی انتظامی را مظهر حاکمیت و امنیت نظام جمهوری اسلامی ایران معرفی کرد و خاطرنشان ساخت: ورود رسانه‌ها در کنار پلیس طی سال‌های اخیر در حوزه نظم و امنیت بسیار چشم‌گیر بوده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: برجسته‌سازی و بزرگ‌نمایی غوغا گرایانه یک حادثه، گاهی شمار زیادی از شهروندان را دچار ضربه روانی می‌کند و در مقابل التیام یک خبر و گزارش سطحی بزرگ‌نمایی شده نیز بسیار سخت و دشوار است.

آمویی ادامه داد: انتظار پلیس از اصحاب رسانه این است که در هنگام انتشار اخبار و گزارش‌ها به سود و زیان آن‌که متوجه جامعه می‌شود دقت کنند، بخصوص مواقعی که مخاطبان ما اقشار کم سن و سال جامعه هستند، باید مراقب باشیم که در حافظه پنهان آن‌ها، رگه‌های ناامنی و هنجارستیزی و بی‌اعتمادی شکل نگیرد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کرمانشاه ابراز امیدواری کرد: با تکیه‌بر ظرفیت‌ها، توانمندی‌های اصحاب رسانه و همچنین اعتقادی که فرماندهان انتظامی استان به خبرنگاران دارند، شاهد هم‌افزایی بیش‌ازپیش آن‌ها با یکدیگر باشیم و مدلی را طراحی نماییم که در چارچوب آن، به بهبود پردازش و برداشت‌های شهروندان به‌ویژه در حوزه نظم و امنیت، کمک شود.