میثم حجتی پور با انتقاد از عدم توسعه مراکز درمانی تامین اجتماعی کرمانشاه طی 10 سال اخیر، گفت: این امر باعث ازدحام مراجعین در مراکز ملکی تامین اجتماعی و باعث شرمندگی ما پیش مردم شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، دکتر میثم حجتی پور از افتتاح مراکز درمانی تامین اجتماعی در شهرستان های سنقروکلیایی، پاوه و جوانرود خبر داد و ابراز داشت: مرکز درمانی تامین اجتماعی سنقر که تا ۹ ماه قبل حدود ۶۰ درصد پیشرفت داشت، اکنون در مراحل نهایی کار است و به زودی به بهره‌برداری می رسد.

وی تصریح کرد: در ادامه برنامه برای توسعه مراکز درمانی تامین اجتماعی استان کرمانشاه، مراکز پاوه و جوانرود نیز در قالب مراکز استیجاری امسال به بهره‌برداری خواهند رسید.

بیمارستان شهدا کرمانشاه

7 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه اورژانس بیمارستان شهدا

مدیر درمان تامین اجتماعی کرمانشاه تصریح کرد: زمین مرکز درمانی تامین اجتماعی سرپل ذهاب نیز در هفته جاری تعیین تکلیف می شود و شاهد آغاز مراحل اجرایی این مرکز خواهیم بودو در ادامه توسعه اورژانس بیمارستان شهدا نیز ۱۶۰۰ متر زیربنا در سال جاری کلنگ زنی می شود .

حجتی پور یادآوری کرد: این طرح توسعه ظرف یکسال یا یک سال و نیم آینده به بهره‌برداری می رسد و اعتبار در نظر گرفته شده برای آن نیز هفت میلیارد تومان است.

در ادامه دکتر حجتی پور تعداد کنونی مراکز ملکی تامین اجتماعی کرمانشاه را دو بیمارستان حضرت معصومه(س) و شهدا، دو پلی کلینیک و دو درمانگاه بیستون و اسلام آبادغرب اعلام کرد و افزود: ۱۰۶۰ مرکز غیرملکی نیز طرف قرارداد مدیریت درمان تامین اجتماعی کرمانشاه است و در این راستا تلاش می کنیم پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد در کوتاهترین زمان انجام شود.

به گفته مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه در سه ماهه سال جاری  ۳۳۰ هزار نفر به صورت سرپایی به مراکز ملکی تامین اجتماعی استان مرجعه کرده و ۵۵۰۰ نفر نیز در این مدت بستری شدند.