مشاور روابط اقتصادی اتاق بازرگانی گیلان با روسیه با انتقاد از سهم کم صادرات ایران به روسیه و‌‌ جا ماندن در این بازار بزرگ در بین کشورهای آسیایی و اروپایی گفت: رژیم صهیونیستی در جنگ اقتصادی از ایران پیشی گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سید جلیل جلالی فر، مشاور روابط اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان با روسیه امروز در جلسه شورای گفت و گو استانداری گیلان با اشاره به برشمردن ظرفیت‌های تجاری روسیه اظهار کرد: کشور روسیه با واردات بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد دلار از کشور جهان در سال ۲۰۱۷ یکی از بزرگ‌ترین بازارهای مهم برای کالاهای تولیدی جمهوری اسلامی ایران است.

این مسئول، با انتقاد از سهم کم صادرات ایران به روسیه و‌‌ جا ماندن در این بازار بزرگ در بین کشورهای آسیایی و اروپایی افزود: صادرات ایران به روسیه در این جنگ اقتصادی تنها ۱۶ صدم درصد از کل صادرات به این کشور است درحالی‌که رژیم صهیونیستی ۱۲۴ هزار میلیارد دلار صادرات و ایران تنها دو هزار میلیارد دلار صادرات به روسیه داشته است.

وی با اشاره به ظرفیت کشور روسیه در پذیرش کالاهای صادراتی ایران گفت: روسیه در واردات محصولات ماهی، صیفی‌جات و سبزیجات، محصولات لبنی یکی از بازارهای هدف ماست اما رژیم صهیونیستی در همه این موارد از ما پیشی گرفته است.

مشاور روابط اتاق بازرگانی گیلان با روسیه توصیه‌های نیز برای رونق صادرات کشور به اعضای شورای گفتگوی گیلان داشت و خاطرنشان کرد: باید کارگاه اقتصاد مقاومتی به محوریت پنج استان شمالی در گیلان تشکیل شود و روند صادرات با در اختیار گذاشتن اطلاعات تجارت و تسهیل روابط از سر گرفته شود.