رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان گفت:فعالیت های هلال‌احمر از جنس پدافند غیرعامل است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، شهریار انصاری با اشاره به اینکه فعالیت های هلال‌احمر از جنس پدافند غیرعامل است بیان داشت: اقدامات پدافند غیرعامل نیاز جوامع امروزی است و ضروریست مسئولین  و آحاد مردم تهدیدات را بشناسند و در جهت مقابله با آن تلاش کنند.

وی افزود: آمادگی کلید واژه پاسخگویی مناسب به بحرانها و حوادث است که جمعیت هلال احمر در تلاش است با برنامه ریزی ، آموزش و تمرین در این راستا گام بر دارد.

وی با بیان اینکه کشور ما در معرض تهدیدات متعددی اعم از طبیعی و غیرطبیعی  قرار دارد و لازمه دفاع و پیشگیری از این تهدیدات آمادگی است، افزود: اقدامات پدافند غیر عامل از یک سو منجر به افزایش توان پاسخگویی در مخاطرات و از سوی دیگر باعث کاهش پیامدها و آسیب های ناشی از حوادث می شود.

انصاری بیان داشت: از این رو لزوم وجود پیوست پدافند غیرعامل برای هر فعالیت یا پروژه ای که قرار است درسطح شهر انجام گردد بیش ار بیش احساس می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت های هلال‌احمر از جنس پدافند غیرعامل است، تصریح کرد: اقدامات پدافند غیرعامل نیاز جوامع امروزی است و ضروریست مسئولین  و آحاد مردم تهدیدات را بشناسند و در جهت مقابله با آن تلاش کنند.

رئیس هلال احمر شهرستان اصفهان با اشاره به توانمدیها و ظرفیت های این جمعیت در راستای تعامل با شورای پدافند غیرعامل شهرستان خاطر نشان کرد: تجهیز و ارتقای نیروهای امدادی، تشکیل تیم واکنش سریع برای کمک به آسیب دیدگان ، فرهنگ سازی و توسعه آموزش همگانی برای جلب همکاری عموم مردم در طرحهای امداد و نجات  و همچنین استفاده از ظرفیت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و ابزارهای کاربردی همچون انیمیشن، فیلم، تیزر، کتاب، نشریه، پوستر از جمله اقداماتی موثر در حوزه  پدافند غیر عامل به شمار می رود.